AZS AJP II Gorzów Wielkopolski – Widzew Łódź 49:69

5 listopada 2022, 15:40 | Autor:

Zwycięstwem zakończył się wyjazdowy mecz koszykarek Widzewa Łódź! Podopieczne Anny Chodery udały się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzyły się z  drugą drużyną tamtejszego AZS AJP. Widzewianki były górą w trzech kwartach, co pozwoliło finalnie cieszyć się ze zwycięstwa 69:49.

Początek tego starcia to dużo nieskuteczności po obu stronach. Do kosza próbowały trafić choćby Jagoda Bandoch, Makhbuba Yunisova, czy Anna Kudelska. Problemy w finalizacji akcji po obu stronach sprawiły, że po pięciu minutach gry, na tablicy wyników widniał wynik 3:3. Później impas został przerwany – do zdobytych wcześniej trzech punktów, Kudelska dopisała po rzucie wolnym i jednej udanej akcji kolejne trzy punkty. Rywalki nie były w stanie nic  rzucić, a po stronie Widzewa pierwszą kwartę rzutem za trzy punkty zwieńczyła Yunisova. Po pierwszych dziesięciu minutach mieliśmy wynik 3:12.

W drugą kwartę znacznie lepiej weszły gorzowianki. Błyskawicznie wynik zmienił się na 10:12, a rzutem za trzy popisała się Julia Łotarewicz. Skuteczność gospodyń nie ustawała, przez co widzewianki utraciły nawet prowadzenie. Na szczęście w kolejnych akcjach dobrze spisywały się Kudelska i Bandoch, dzięki czemu udało się wyrównać na 24:24. Ta pierwsza szybko dorzuciła jeszcze kolejne dwa trafienia, ale rzutem za trzy odpowiedziała Julia Latos. Na tablicy widniał wynik 29:28 i gdy wydawało się już, że po pierwszej połowie łodzianki zejdą do szatni jako przegrane, wtedy – na osiem sekund przed syreną – zza linii zapunktowała Marta Piątek i zrobiło się 29:31.

Trzecia część tego meczu udała się zdecydowanie bardziej reprezentantkom RTS. Początek należał do Oliwii Janickiej, która w nieco ponad 90 sekund gry wzbogaciła dorobek drużyny o 6 punktów. Później znów w rolę punktującej wcieliła się Kudelska, co doprowadziło do wyraźnej przewagi dwunastu punktów. Przeciwniczki niewiele były w stanie w tym czasie zrobić, choć później, za sprawą dwóch rzutów wolnych i celnego rzutu za dwa w wykonaniu Weroniki Stebleckiej, nieco odrobiły stratę. W końcówce znów dała o sobie znać Kudelska, a kwartę zakończył świetny rzut Otylii Pawlak za trzy. Przed ostatnią częścią na tablicy widniał rezultat 49:39 na korzyść łodzianek.

Pierwsze punkty ostatniej kwarcie zdobyła Yunisova, ale dwukrotnie zrobiła to także Steblecka, a chwilę później zza linii trafiła Łotarewicz, Widzewianki nie pozostawały jednak dłużne. Do listy punktujących dopisywały się Bandoch, Janicka i Piątek. Wyświetlany na tablicy na trzy i pół minuty przed końcem meczu wynik 49:60 nie dawał jeszcze gwarancji zwycięstwa, ale łodzianki cały czas pozostawały czujne. Ostatnie akcje należały właśnie do podopiecznych trener Chodery. Prowadzenie stało się bardziej okazałe dzięki Kudelskiej i Wiktorii Kurzawskiej, a sekundę przed końcową syreną trójkę zainkasowała Aida Miazek. Widzew wygrał na wyjeździe z AZS AJP 69:49. Następny mecz już 13 listopada, a w roli rywala wystąpi Isands Wichoś Jelenia Góra.

AZS AJP II Gorzów Wielkopolski – Widzew Łódź 49:69 (3:12, 26:19, 10:18, 12:20)