Bardzo ważna i pewna wygrana juniorów!

7 maja 2016, 12:59 | Autor:

Widzew1997_1998

W szlagierowym meczu na szycie juniorskiej ligi wojewódzkiej A1 piłkarze Widzewa Łódź pokonali Ceramikę Opoczno 3:0. Wysokie zwycięstwo, odniesione nad największym rywalem w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów, jest niezwykle cenne.

Widzewiacy bardzo mobilizowali się przed meczem, a otuchy dodać mieli im kibice, którzy liczniej niż zwykle stawili się na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego. Zmotywowani łodzianie, z Damianem Dudałą w składzie,  świetnie weszli w mecz i już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Salińskiego! Szybko strzelona bramka była zwiastunem otwartej gry, ale paradoksalnie było wręcz przeciwnie i z boiska w pierwszej połowie wiało nudą. Goście jedyną groźną sytuację stworzyli sobie w 22. minucie, ale znakomicie w bramce zachował się Michał Choroś.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli piłkarze Sławomira Kraski. Prowadzenie mógł podwyższyć Adrian Kralkowski, ale po strzale głową posłał piłkę prosto w golkipera z Opoczna. Swoje okazje mieli też Jakub Szuman i rezerwowy Mateusz Miasopust, jednak im też nie udało się strzelić na 2:0. Wreszcie Widzewowi udało się dopiąć swego, a zrobił to w 82. minucie Sebastian Mucha. Rywale po tym trafieniu opadli z sił i w końcówce trzeciego gola zdobył Miasopust!

Dzięki wygranej z Ceramiką widzewiacy odskoczyli od niej na trzy punkty. Muszą jednak zachować pełną koncentrację, bowiem do końca sezonu jeszcze pięć spotkań. Wygrany zmierzy się w barażu o awans do CLJ ze zwycięzcą mazowieckich rozgrywek.

Widzew Łódź – Ceramika Opoczno 3:0 (1:0)
3′ Saliński, 82′ Mucha, 86′ Miasopost

Choroś – Danaburski, Wasilewski, Szuman, Stasiak – Dudała (88′ Niemiec) – Pieńkowski, Mucha, Wierucki (59′ Miasopust) – Kralkowski (89′ Amroziński), Saliński (63′ Mazurek)