Broń Radom – Widzew II Łódź 1:3 (1:1)

4 grudnia 2021, 12:43 | Autor:

Choć runda jesienna w IV lidze dobiegła już końca, piłkarze rezerw Widzewa Łódź nie skończyli jeszcze treningów. Dziś przed południem rozegrali z kolei sparing z występującą w III lidze Bronią Radom. Po niezłych zawodach, podopieczni Patryka Czubaka, wspierani przez grupę testowanych, odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 3:1!

W wyjściowym składzie łódzkiej drużyny zameldowało się sześciu jej etatowych graczy, a także pięciu zawodników testowanych: dwóch obrońców, pomocnik, skrzydłowy oraz napastnik. Co ciekawe, tym ostatnim był doskonale znany przy al. Piłsudskiego Robert Kowalczyk, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy Broni. Od pierwszych minut spotkanie było dość wyrównane. Goście mogli wyjść na prowadzenie w dziewiątej minucie, ale po bardzo ładnej dwójkowej akcji sprawdzanego skrzydłowego z Mateuszem Gołdą inny z testowanych minimalnie chybił. Po chwili świetnie piętką zgrał Kowalczyk, lecz sprawdzany prawy obrońca uderzył minimalnie obok bramki. Radomianie wykonywali z kolei kilka stałych fragmentów gry.

W dwudziestej minucie z dobrej strony pokazał się Gołda, którego strzał z trudem obronił golkiper. Niestety, siedem minut później to gospodarze wyszli na prowadzenie. Na połowie łodzian piłkę przejął Przemysław Chyrchała i przymierzył w sam róg, nie dając Kacprowi Kwiatkowskiemu zbyt wielkich szans na obronę. Czerwono-biało-czerwoni szukali wyrównania, ale brakowało im dokładności w swych poczynaniach. W 44. minucie sfaulowany został Kowalczyk, a uderzenie Ricardo Goncalvesa z rzutu wolnego o centymetry minęło słupek. Gdy wydawało się, że do przerwy nic się nie zmieni, prostą stratę obrońcy Broni wykorzystał sprawdzany skrzydłowy, doprowadzając do remisu! Po pierwszej połowie było 1:1.

Do drugiej części widzewiacy przystąpili z ośmioma zmianami w składzie – na boisku pozostało tylko trzech testowanych, w tym Kowalczyk. Do gry wszedł za to jeszcze jeden sprawdzany, a także debiutujący w drugim zespole Łukasz Plichta z juniorów młodszych. W 54. minucie podopieczni trenera Czubaka powinni objąć prowadzenie! Na skrzydle dobrze zachował się Damian Skrzeczkowski i dorzucił do Kowalczyka, ale ten w świetnej sytuacji chybił. Kilka chwil później napastnik przymierzył jeszcze z dystansu, lecz strzał zablokował obrońca. W 63. minucie do akcji podłączył się zaś Konrad Cieślak, jednak jego dokładnego dośrodkowania z prawej strony boiska na gola nie był w stanie zamienić testowany środkowy pomocnik łodzian.

Na ostatnie dwadzieścia minut boisko opuścił Kowalczyk, zaś jego miejsce zajął wracający do gry Gołda. Już w swoim pierwszym kontakcie z piłką skrzydłowy minął rywala i uderzył, ale z problemami poradził sobie radomski golkiper. Widzewiacy cały czas przeważali, szukali swoich szans, a w 82. minucie wreszcie dopięli swego! Skrzeczkowski uruchomił Cieślaka, ten dograł w szesnastkę, zaś Gołda z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Zaledwie trzy minuty później filigranowy zawodnik podwoił swój dorobek! Tym razem akcję zaczął Damian Pokorski, podając ze środka pola do Skrzeczkowskiego. Dośrodkował, z kolei Gołda po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W samej końcówce wynik mógł jeszcze wyśrubować testowany pomocnik, lecz zabrakło mu precyzji i rezerwy Widzewa wygrały w Radomiu 3:1!

27′ Chyrchała – 45′ zawodnik testowany IV, 82′, 85′ Gołda

Broń (I połowa):
Piotrowski – Bartosiak, Kośmicki, Kacprzycki, Zborowski, Kumoch, Ambrozik, Ruiz, Pryliński, Chyrchała, Pawełek

Broń (II połowa):
Kołodziej – Zborowski (70′ Więcaszek), Kacprzycki, Drachal, Wojtala, Poręba, Kumoch (65′ Dąbrowski), Głowacki, Grudzień (65′ Woźniak), Czyżewski, Kwarczeszwili

Widzew II (I połowa):
Kwiatkowski – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Wszołek, Becht – Goncalves, Dębiński, zawodnik testowany III – zawodnik testowany IV, Kowalczyk, Gołda

Widzew II (II połowa):
Ludwikowski – Cieślak, zawodnik testowany II, zawodnik testowany V, Pokorski – zawodnik testowany III, Lenart, Plichta – zawodnik testowany IV, Kowalczyk (70′ Gołda), Skrzeczkowski