Caique nadal niepotwierdzony do gry. Dlaczego?

24 lutego 2021, 19:42 | Autor:

Jeszcze przed wylotem na zgrupowanie do Turcji nowym piłkarzem Widzewa Łódź został Caique. Brazylijczyk nie tylko nie doczekał się jednak debiutu w czerwono-biało-czerwonych barwach, ale nawet nie został zgłoszony do rozgrywek. Dlaczego?

Jak się okazuje, chodzi o kwestie proceduralne – zawodnik pochodzi spoza Unii Europejskiej, więc musi otrzymać pozwolenie na pracę w Polsce. „Z mojej wiedzy wynika, że problem dotyczy pozwolenia na pracę. Wszyscy gracze spoza Unii Europejskiej muszą przejść taką drogę” – mówił we wtorek na antenie RadioWidzew.pl Marcin Broniszewski.

Asystent trenera liczy na to, że wszystkie formalności dopełnione zostaną do końca tygodnia, a pomocnik będzie mógł znaleźć się w kadrze na mecz z Radomiakiem Radom. „Cierpliwie czekamy na zakończenie procedur. Mamy nadzieję, że uda się tę kwestię uda się domknąć w tym tygodniu i będzie mogli korzystać ze wszystkich zawodników” – dodał w rozmowie.

Caique jest jednym z dwóch zakontraktowanych tej zimy piłkarzy, który nie zadebiutował jeszcze w Widzewie. Drugi to Kacper Gach, ale w jego przypadku nie ma żadnych problemów – lewy obrońca został już kilka dni temu potwierdzony do gry w I lidze.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ZDZISŁAW
3 lat temu

DO TEJ PORY NIE PRACOWAŁ?

Jacek
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

Kwestia znany pracodawcy w decyzji wojewody właściwego

Widzewskie Pabianice
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

Właśnie ciekaw byłem jak było w przypadku Fundambu, ale i tak jestem zdania, że w jego przypadku poszło to jakoś znacznie szybciej

Kamil_
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

A dokładnie przy zmianie województwa, w którym się chce pracować.

Kibic
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

Pozwolenie na pracę jest wydawane pod konkretnego pracodawcę, wojewodztwo nie ma tu zadnego znaczenia. Jesli przykladowo Fundambu zmieni Widzew na Łks, to bedzie musiał starac sie o nowe zezwolenie, a Widzew bedzie musial zglosic, że juz dla Widzewa nie pracuje.

Widzewie Quo Vadis?
Odpowiedź do  Kamil_
3 lat temu

Co więcej przy zmianie pozycji, awansie, zmianach nazw stanowisk itp wszyscy spoza Unii muszą przechodzić proces walidacji od nowa. Do tego zależy gdzie jest zarejestrowana spółka pracodawcy i pod jaki urząd wojewódzki to podlega. W WLKP do niedawna w 2tyg rejestrowali, w Katowicach po 4 miesiącach pracownik formalnie dostał awans. W Łodzi czasem i pół roku to trwa. Zależy też czy się ma wtyki w urzędzie. Tu w przypadku piłkarzy to na bank i tak idą przyspieszonym trybem.

Żenek Martyniuk
Odpowiedź do  Widzewie Quo Vadis?
3 lat temu

czyli jak zmienią go z obrońcy na pomocnika też? ;)

Widzewie Quo Vadis?
Odpowiedź do  Żenek Martyniuk
3 lat temu

Teoretycznie choć mało prawdopodobne jeżeli w opisie stanowiska nie ma poprostu piłkarz tylko dajmy na to piłkarz formacji obronnej, pomocy, ataku. To tak naprawdę również powinien to zgłosić i jesli wiązałoby się to ze zmianą warunków umowy zatrudnienia to tak właśnie by było. Śmieszne ale witamy w kraju absurdów :)

A, że każdy wniosek po prosto trafia do kolejki i nie zależnie czy drobna zmiana czy założenie nowych papierów to i tak swoje musi odleżeć jak rejetracja w NFZcie przed wizytą, wizyta i po wizycie znów trzeba odstać do rejestracji…

Andrzej S.
Odpowiedź do  Widzewie Quo Vadis?
3 lat temu

Qwa państwo z dykty.
Internety,światłowody 21 wiek.
Po co zawracać sobie dupę ściąganiem piłkarzy spoza uni,jeśli to rodzi takie czasochłonne korowody prawne?

Tadeo
3 lat temu

Birokracyjne debilne przepisy made in PIS-uar. NIESTETY. Cała polityka to szambo bez dna, ale teraz osiąga apogeum. Oto motto polityków; Będzie nam lżej gdy tylko zrobimy coś by Im( czyli Nam Ludziom) było ciężej, we wszystkich sferach ŻYCIA. Mój Apel do LUDZI-BĄDŹMY SOBĄ A cwaniaczki WYKOŃCZĄ SIĘ WE WŁASNYCH LABIRYNTACH JAKIE ZAFUNDOWAĆ CHCĄ TYM,KTÓRZY POTRZEBUJĄ SIĘ CIESZYĆ np:Piłką Nożną.Mam 5 dych na plecach i trochę przeżyłem, ale nie było jeszcze takiego lekceważenia Człowieka, także poprzez absurdalnie przepisy jak ten dotyczący Kajko.A może problem w tym ,że raczej nie zasuwa do kościoła? TRZEBA WZIĄĆ GŁĘBOKI ODDECH I NAPIĆ SIĘ PIWA Z… Czytaj więcej »

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Tadeo
3 lat temu

Nie rób tu polityki!
Te przepisy są we wszystkich panstwach UE.
Lepiej się zastanów czemu nie ma 8, a wtedy będziesz miał odpowiedź dlaczego jeszcze nie dopełniono formalności związanych z pozwoleniem dla Caique!

Logan
Odpowiedź do  Tadeo
3 lat temu

Święte słowa Kolego. Garstka bandytów zgotowała piekło całemu społeczeństwu. Politycy to przekupne ścierwa, które w imię własnych korzyści nawet dzieciom potrafią na buzie założyć kagańce i zakazać aktywności fizycznej. Boją się jednak społecznego buntu i dlatego nie chcą otworzyć stadionów.

Waldi
Odpowiedź do  Tadeo
3 lat temu

W punkt!

Łukasz
Odpowiedź do  Tadeo
3 lat temu

Niestety się pomyliłeś bo to prawo nie było ustalone za pisu

16
0
Would love your thoughts, please comment.x