Caique nadal niepotwierdzony do gry. Dlaczego?

24 lutego 2021, 19:42 | Autor:

Jeszcze przed wylotem na zgrupowanie do Turcji nowym piłkarzem Widzewa Łódź został Caique. Brazylijczyk nie tylko nie doczekał się jednak debiutu w czerwono-biało-czerwonych barwach, ale nawet nie został zgłoszony do rozgrywek. Dlaczego?

Jak się okazuje, chodzi o kwestie proceduralne – zawodnik pochodzi spoza Unii Europejskiej, więc musi otrzymać pozwolenie na pracę w Polsce. „Z mojej wiedzy wynika, że problem dotyczy pozwolenia na pracę. Wszyscy gracze spoza Unii Europejskiej muszą przejść taką drogę” – mówił we wtorek na antenie RadioWidzew.pl Marcin Broniszewski.

Asystent trenera liczy na to, że wszystkie formalności dopełnione zostaną do końca tygodnia, a pomocnik będzie mógł znaleźć się w kadrze na mecz z Radomiakiem Radom. „Cierpliwie czekamy na zakończenie procedur. Mamy nadzieję, że uda się tę kwestię uda się domknąć w tym tygodniu i będzie mogli korzystać ze wszystkich zawodników” – dodał w rozmowie.

Caique jest jednym z dwóch zakontraktowanych tej zimy piłkarzy, który nie zadebiutował jeszcze w Widzewie. Drugi to Kacper Gach, ale w jego przypadku nie ma żadnych problemów – lewy obrońca został już kilka dni temu potwierdzony do gry w I lidze.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
16
0
Would love your thoughts, please comment.x