Ch. Mandiangu: „Wszyscy zobaczyli, że mogę pomóc drużynie”

11 sierpnia 2019, 08:56 | Autor:

W kolejnym meczu tego sezonu dobrą zmianę dał Christopher Mandiangu. Piłkarz wszedł na boisko w drugiej połowie i wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Marcin Robak.

27-latek był pod wrażeniem atmosfery w „Sercu Łodzi”. „To było coś niezwykłego. Nie wiedziałem, że wygląda to aż tak dobrze. Przy takiej atmosferze każdemu piłkarzowi powinno się grać bardzo dobrze. Mnie się podobało” – powiedział w pomeczowym wywiadzie.

Choć widzewiacy wygrali, Błękitni Stargard postawili niełatwe warunki. Według Mandiangu tak będzie zawsze. „Każdy mecz jest ciężki, bo zawsze jesteśmy faworytem i wszyscy chcą z nami wygrać. Każde spotkanie jest dla nas finałem, musimy dawać z siebie sto procent po to, żeby zwyciężać i awansować” – stwierdził pomocnik.

„Massambinho” znów wszedł z ławki rezerwowych, ale zapewnia, że byłby w stanie grać od początku. „Ja jestem gotowy. W każdym treningu i meczu daję z siebie sto procent. W tym spotkaniu wszyscy zobaczyli, że mogę pomóc drużynie. Wszystko jednak zależy od trenera” – wyjawił w rozmowie.

Były młodzieżowy reprezentant Niemiec zaliczył drugą asystę w sezonie, tym razem dzięki wywalczonemu rzutowi karnemu. „Mogłem strzelić gola w pierwszej akcji, ale cieszę się również z asysty. Nie jestem pewien, czy był rzut karny na mnie, poczułem jednak delikatne dotknięcie, a jako że jestem szybkim zawodnikiem, to spowodowało mój upadek” – zakończył Christopher Mandiangu.

28 komentarzy
mirko
4 lat temu

Powinien zaczynać od początku. Zwrotny,szybki ma ciąg na bramkę.

Krzysztofpiastòw
4 lat temu

Tak! Chris jesteś największym zaskoczeniem na plus.
Oby tak dalej. Karny był,a nawet jak nie było to był.
Byle tylko syndrom Mihajlevica się nie włączył.

Ziutek
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
4 lat temu

Dla mnie jeszcze większym zaskoczeniem jest gra Przemka Kity

Sebastian
4 lat temu

Nie uważam iż mąka gra złą piłkę ale z racji na wiek stracił swoją szybkość. Uważam że Massambinho powinien dostać szansę od pierwszych minut bo przewaga jaką robi jest bardzo widoczna. Bawi się z przeciwnikiem a ten boi się dołożyć nogi żeby nasz skrzydłowy nie przeszedł go na raz.
Jak byśmy mieli chociaż 3-4 takich piłkarzy jak on to każdy mecz byśmy grali z posiadaniem piłki przynajmniej 70-30 na naszą korzyść

4 lat temu

Już było w Widzewie kilku takich zawodników którzy lepiej grali i robili różnicę gdy wchodzili na boisko z ławki.
Gdy grali od pierwszej minuty nie zawsze grali tak jak znało się ich z gry gdy byli rezerwowymi.
Mimo woli była nawet taka para zmienników.
Może nie systematycznie ale często jeden drugiego zmieniał i na odwrót
Curtianu i Miążkiewicz.

kibic
Odpowiedź do  Mr. X
4 lat temu

Miążkiewicz-nigdy taki zawodnik nie grał w Widzewie.

mirko
4 lat temu

Masz rację. Kiedyś Mączka ciągnął i uciekał skrzydłem. Teraz zwalnia i podaje do środka. Albo mu się nie chce albo stracił szybkość. Jednak i tak robi dobrą robotę.

Tomasz
4 lat temu

Nie jestem pewien, czy powinien grać od początku. Moim zdaniem może nie mieć siły na cały mecz, poza tym dobra postawa może wynikać kac w dużym stopniu z tego, że wchodzi na podmeczonego już przeciwnika

Vlad
Odpowiedź do  Tomasz
4 lat temu

Ale generalnie żaden z naszych skrzydłowych nie ma sił na 90 minut, i co mecz na tej pozycji są zmiany. Więc jak ma wejść od początku na 60 minut to też się może sprawdzić

RwR
4 lat temu

To bardzo proste. Skoro nie ma siły, powinien zmienić pracę. 3 zmiany, 8 godzin i 2000 PLN brutto miesięcznie. Czasem pracą w weekendy. Wtedy będzie miał chwilkę dla siebie.

Seweryn
4 lat temu

Jak dla mnie powinien grać od meczu z Olimpią za Mąkę. Robi świetną robotę na boisku robi szum w obronie rywala i jest bardzo aktywny gdy idą akcje ofensywne. Chyba także ma najlepsze stałe fragmenty gry w naszym zespole. Bardzo podoba mi się gra „Krzysia”.

Piotr
Odpowiedź do  Seweryn
4 lat temu

Reszta transferów od Masłowskiego powinna również dostać szansę, bo okazuje się, że jednak robił dobre ruchy i jego ludzie robią bramki. Zejdlera chociaż na pół godziny, Stefaniaka również. a Gąsior jak stanie na nogi to okaże się, że mamy zespół.

Piter
4 lat temu

Massambinho za Mączke od początku

Jacek
4 lat temu

Mandiangu powinien razem z Kitą wchodzić w tej samej min.na podmęczonego rywala, koło 60 min. Obaj wnoszą dużo świezosci i mają spore umiejętności. Nie powinni się obrażać,a wręcz przeciwnie, byliby takimi naszymi Jokerami zawsze zmieniającymi wynik meczu. Myślę że gdyby pokazali klasę i daliby radę to ogarnąć to szybko staliby się naszymi gwiazdami!

WidzewPonadŻycie
4 lat temu

No i pojawia się mi pytanie gdzie są hejterzy Masło?

Yeti
Odpowiedź do  WidzewPonadŻycie
4 lat temu

Już jestem i co zdziwiony?

WSI
4 lat temu

Kłaniam się koledze. Przypominam o braku awansu w zeszłym sezonie gdyby kolega czegoś zapomniał z zachwytu.

Piotr
Odpowiedź do  WSI
4 lat temu

A kto kolego kompletował drużynę do sezonub18/19 bo Masłowski od maja 2019 był i jego ludzie akurat w zeszłej rundzie w tej mizerii co była dawali radę.

WSI
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Szanowny Piotrze od maja to oficjalnie był. A nieoficjalnie działał w przerwie między rundami za pomocą pana K

ChaosClub
4 lat temu

Massambinho za Mąkę!

POPIERASZ – Plus, NIE – minus

4 lat temu

Wszytkie mecze oglądam powtórki na YouTube, próbowałem na Widzew tv ale niestety ten kanał można oglądać tylko w Polsce. Czy ktoś może go wrzucić na YouTube?

wujek
4 lat temu

Ale jak to? Pan Kukuć napisał przecież że masło poleciał bo sprowadzał piłkarzy którzy nie potrafią kopnąć piłki do przodu. Ile było kpin i hejtu na Christophera że nieudacznik i masło ma go zabierać ze sobą. A teraz te same osoby już piszą żeby grał od początku i że jaki on świetny. Jakoś nie widziałem żeby Pan Kukuć wybitny znawca wszystkiego kogoś przeprosił za swoje standardowe wypociny zwane felietonami gdzie pisał że Christopher to bananowa liga . Podobno Robak miał zjeść tą ligę a wszyscy piszą o kicie… to jak to w końcu jest?

Kaz
4 lat temu

No i okazalo sie, za Maslo zrobil fajne transfery… a tak ludzie psy wieszali

Krzysztof
4 lat temu

No ale tą sytuację na 3:0 w końcówce to pięknie skończył. Wart wszystkich pieniędzy i tych podwyżek za transmisje które nam fundują. Ale co tam takiego napadziora po prostu trzeba zobaczyć

Andrzej
Odpowiedź do  Krzysztof
4 lat temu

Nie żartuj. Podnieśli 5 zł za 10 meczy.
To 50 gr za transmisję więcej. Słyszałeś kiedyś o inflacji np?

4 lat temu

Poprzedni sezon Maka jeden z leprzych zawodników, być może brak mu kondycji na 90 minut ale który skrzydłowy będzie grał 90 minut na fula?Jedziecie po nim od 2 lat jak na lysym koniu wszystkie porażki widzewa obwiniacie za to mąkę ,być może ten mecz nie był dla niego najlepszy, mandjangu niewątpliwie zawodnik, który powinien grać więcej w 1 składzie ponieważ jest on torpeda których przypomina mi stary widzew do przodu do ostatniej minuty ,trudny do zatrzymania abyśmy go za szybko nie stracili