Podsumowanie 3. kolejki II ligi

11 sierpnia 2019, 14:56 | Autor:

W niedzielne popołudnie zakończyła się trzecia seria gier II ligi. Na pozycji lidera tabeli znajduje się Olimpia Elbląg, a bez porażki pozostają też Resovia i Górnik Łęczna. Ani jednego punktu nie zdobyła za to Skra Częstochowa.

Kolejka rozpoczęła się już w piątek wieczorem, gdy Widzew pokonał na własnym boisku Błękitnych Stargard 2:0. W sobotę bardzo ciekawie było w Rzeszowie, gdzie Resovia, w pierwszym spotkaniu po powrocie na stadion przy ul. Wyspiańskiego, podejmowała aktualnego lidera z Pruszkowa. Podopieczni Szymona Grabowskiego nie dali jednak szans Zniczowi, bez trudu wygrywając z nim 3:0.

Rzeszowianie na chwilę awansowali na pierwszą pozycję w tabeli, ale szybko zmieniła ich na niej Olimpia. Elblążanie udali się w sobotę do Torunia, a pierwsze minuty starcia z Elaną zapowiadały, że nie będzie to zwycięska wyprawa. Gospodarze nie wykorzystali jednak swoich okazji, swoje zrobił zaś strzelec dwóch goli, Damian Szuprytowski, który dał dwubramkową wygraną piłkarzom z Elbląga.

Sporą niespodziankę sprawiła Garbarnia Kraków, zabierając komplet punktów niepokonanej do tej pory Stali Rzeszów. Stadion przy ul. Bukowej okazał się ponownie szczęśliwy dla Bytovii Bytów. Zawodnicy z Kaszub, podobnie jak na koniec poprzedniego sezonu, wygrali na nim z GKS 2:1. Kolejnego gola w II lidze zdobył Karol Czubak.

Wyjazdowe zwycięstwo nad Legionovią Legionowo zanotowała Pogoń Siedlce, choć tym razem bez pomocy ani Kacpra Falona, ani Marcina Kozłowskiego. Remisy oglądaliśmy w starciach Stali Stalowa Wola Gryfem Wejherowo oraz Górnika Polkowice Górnikiem Łęczna.

Na zakończenie trzeciej serii gier, rezerwy Lecha podejmowały we Wronkach Skrę Częstochowa. W składzie gospodarzy znalazło się wielu piłkarzy pierwszej drużyny, a pomimo to przez długi czas nie byli oni w stanie przełamać defensywy przyjezdnych. Ostatecznie jednak, w ostatnich minutach pierwszej połowy Karol Smajdor, a w samej końcówce spotkania ustalił go Paweł Tupaj.