CLJ U-15: Porażka po szalonej końcówce

18 marca 2024, 17:01 | Autor:

W dalszym ciągu na swoje pierwsze zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów czekają trampkarze Widzewa Łódź. W miniony weekend do zwycięstwa było wyjątkowo blisko, ale po stracie dwóch bramek w ostatnich minutach meczu, czerwono-biało-czerwoni przegrali w sobotę z Escolą Varsovia 2:3.

Spotkanie z warszawską ekipą nie zaczęło się dla łodzian dobrze. Już w drugiej minucie Aleksy Lisiecki musiał wyciągać piłkę z siatki, po tym jak na listę strzelców wpisał się Borys Roguski. W kolejnych fragmentach widzewiacy próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz bramki nie padały. Kluczowa była jednak sytuacja z doliczonego czasu pierwszej połowy. Wówczas po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska wyleciał Stanisław Chachor, więc Escola musiała grać w osłabieniu.

Do drugiej połowy zespół trenera Macieja Grzegorego przystąpił z jedną zmianą w składzie – Franciszka Szałka zastąpił Tobiasz Będziński. Widzew szybko zdołał wykorzystać grę w przewadze i w 49. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Prokopiak. Minął nieco ponad kwadrans i RTS prowadził już 2:1. ponieważ z trafienia cieszył się wprowadzony z ławki Będziński. Choć wydawało się, że uda się zdobyć pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach, czar prysł w dwóch ostatnich minutach meczu. W mgnieniu oka do protokołu meczowego wpisali się rywale – konkretnie Bruno Sobolewski i Antoni Kuczkowski, odwracając losy meczu.

Po nieprawdopodobnej końcówce trampkarze Widzewa przegrali na wyjeździe z Escolą 2:3 i wciąż pozostają bez punktów w tegorocznych zmaganiach. Następna szansa do rehabilitacji już 27 marca. Wtedy na Łodziankę przyjadą reprezentanci Varsovii Warszawa.

Escola Varsovia – Widzew Łódź 3:2 (1:0)
2′ Roguski, 80′ Sobolewski, 80+1′ Kuczkowski – 49′ Prokopiak, 65′ Będziński