Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (16-17 marca)

19 marca 2024, 11:05 | Autor:

Za nami kolejny weekend, w trakcie którego o punkty walczyły drużyny Akademii Widzewa Łódź. W minionych dniach na murawę wyszły cztery takie zespoły. Rozgrywki wznowiły rezerwy, zaś bardzo ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi.

Druga drużyna Widzewa wznowiła czwartoligowe zmagania meczem z ostatnią drużyną ligi. Mimo, że łodzianie do przerwy remisowali z Włókniarzem Zelów 0:0, ostatecznie odnieśli pewne zwycięstwo 4:0 i wciąż mają dwa punkty straty do lidera. Więcej o minionym meczu można przeczytać TUTAJ. W znakomitych nastrojach weekend zakończyli juniorzy starsi, którzy po emocjonujących zawodach wygrali u siebie z Legią Warszawa 4:3 (więcej TUTAJ) i zdobyli bardzo ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie w CLJ.

O awans na szczebel centralny walczą z kolei siedemnastolatkowie, którzy właśnie wznowili zmagania w I lidze wojewódzkiej. W pierwszym tegorocznym starciu czerwono-biało-czerwoni pewnie pokonali na wyjeździe WKS 1957 Wieluń 7:3 iw dalszym ciągu tracą jedno oczko do liderującego w tej kategorii wiekowej ŁKS. Ogromny niedosyt towarzyszy natomiast trampkarzom. Widzewiacy byli bardzo blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa w CLJ, ale po stracie dwóch bramek w dwóch ostatnich minutach potyczki, podopieczni Macieja Grzegorego finalnie ulegli Escoli Varsovia 2:3. Relacja z meczu TUTAJ.

Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (16-17 marca):

Włókniarz Zelów – Widzew II Łódź 0:4 (Kurzawa, Niedzielski, Terpiłowski, Kozłowski)
CLJ U-19Widzew Łódź – Legia Warszawa 4:3 (Radomski x2, Grzejszczak, Cybulski – Kosiorek x2, Skrobała)
U-17: WKS 1957 Wieluń – Widzew Łódź 3:7
CLJ U-15: Escola Varsovia – Widzew Łódź 3:2 (Roguski, Sobolewski, Kuczkowski – Prokopiak, Będziński)