Juniorki Widzewa odpadają z MMP U-19

19 marca 2024, 15:08 | Autor:

Juniorki Widzewa Łódź zakończyły swoją przygodę z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski U-19. W odbywającym się w ostatnich dniach turnieju w Lublinie widzewianki przegrały dwa z trzech meczów w swojej grupie. To oznaczało zajęcie trzeciego miejsca i odpadnięcia z rozgrywek na etapie półfinałów.

W pierwszym pojedynku łodzianki zmierzyły się z dobrze znaną ekipą UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki, z którą rywalizowały jeszcze w turnieju strefowym. Mimo kiepskiego wejścia w mecz, po pierwszej kwarcie reprezentantki MUKS prowadziły 19:15. Niestety, w kolejnych dziesięciu minutach inicjatywę przejęły przeciwniczki i zdobywając w niej prawie 2 razy więcej punktów od widzewianek, prowadziły do przerwy 37:32.

Po zmianie stron tendencja się nie zmieniła i to UKS budował swoją przewagę i wygrał trzecią kwartę prowadząc w sumie 50:43. W końcówce podopieczne trener Anny Chodery starały się za wszelką cenę odwrócić losy meczu. Udało się nawet zdobyć więcej punktów w ostatniej kwarcie, jednak nie było ich na tyle, by zwyciężyć. Ostatecznie Widzew przegrał pierwsze spotkanie 58:63.

Widzew Łódź – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 58:63 (19:15, 13:22, 11:13, 15:13)

Janicka 21, Stępińska 19, Niewiadomska 7, Józefowicz 5, Graczyk 4, Nowakowska 2, Krawul 0, Dajer 0, Dobrosz 0

Mimo porażki w pierwszym spotkaniu widzewianki dalej były w grze o wyjście z grupy. Drugim przeciwnikiem w turnieju był zespół UKS Trójka Żyrardów. Spotkanie z mazowiecką drużyną rozpoczęło się dla koszykarek z Łodzi znakomicie, bowiem już po pierwszej kwarcie prowadziły 26:16. Rywalki nie były w stanie nawiązać równej walki i w drugiej kwarcie przewaga stała się ogromna, ponieważ RTS schodził na przerwę, prowadząc 50:22.

Po zmianie stron zawody nieco się wyrównały, ale zawodniczki MUKS kontrolowały przebieg meczu i utrzymywały wysoką przewagę, dzięki czemu przed ostatnią kwartą na tablicy wyników widniał wynik. 67:37. W ostatniej kwarcie nie było mowy o żadnym zaskoczeniu i łodzianki dowiozły wysoką wygraną 83:50. Znów w dużej mierze o sile drużyny stanowiły Oliwia Janicka i Martyna Stępińska.

UKS Trójka Żyrardów – Widzew Łódź 50:83 (16:26, 6:24, 15:17, 13:16)

Stępińska 25, Janicka 13, Niewiadomska 13, Józefowicz 12, Nowakowska 6, Dajer 5, Krawul 3, Graczyk 3, Dobrosz 3

Zwycięstwo spowodowało, że o kwestii awansu do turnieju finałowego miał przesądzić ostatni mecz z gospodyniami turnieju, czyli AZS UMCS Lublin. Niestety, to właśnie lublinianki były faworytkami tej konfrontacji, ale po pierwszej kwarcie Widzew przegrywał jedynie 16:19. Miejscowe koszykarki nie zwalniały jednak tempa i powoli powiększały swoją przewagę. Do przerwy byliśmy świadkami niekorzystnego rezultatu 30:37.

O ile w pierwszej połowie można było dotrzymać kroku drużynie AZS, tak po zmianie stron oglądaliśmy dominację koszykarek w zielonych trykotach. Gospodynie bardzo pewnie wygrały trzecią kwartę i przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadziły z zespołem trener Chodery 54:35. Sytuacja była bardzo trudna i niestety w lublińskiej hali nie nastąpił żaden cud. AZS wygrał z Widzewem 79:57 i tym samym pozbawił widzewianek szans na awans do finałowego turnieju MMP U-19.

Widzew Łódź – AZS UMCS Lublin 57:79 (16:19, 14:18, 5:17, 22:25)

Stępińska 25, Janicka 15, Niewiadomska 5, Nowakowska 4, Dobrosz 3, Krawul 3, Józefowicz 2, Graczyk 0, Dajer 0, Błażejewska 0