Oceny widzewiaków po meczu z Cracovią

20 marca 2024, 09:03 | Autor:

Trzy punkty były w pewnym momencie na wyciągnięcie ręki, ale niestety czerwono-biało-czerwoni nie zdołali ich sięgnąć. Widzew wywiózł z Krakowa mimo wszystko cenny punkt, który należy szanować. Jak oceniliśmy zawodników za to spotkanie?

Rafał Gikiewicz:
Na jego bramkę oddano pięć strzałów, z czego trzy obronił. Popełnił duży błąd przy pierwszej bramce, który był bardzo podobny do tego popełnionego we Wrocławiu. Golkiper wyszedł z bramki i przegrał pojedynek powietrzny z obrońcą rywali. Bramkarz tej klasy nie może sobie pozwolić na coś takiego, a szczególnie dwukrotnie w ciągu dwóch tygodni.
Ocena: 4,5

Paweł Zieliński:
Zagrał dosyć nijako. Można go winić za wybicie piłki głową przed stratą drugiej bramki, bo gdyby puścił piłkę – a mógł – to futbolówka wylądowałaby na aucie bramkowym. Tam raczej zawiodła komunikacja, a nie konkretnie „Zielek”. W liczbach wygląda to przeciętnie. Jeden udany drybling, jedenaście strat i osiem odzyskanych piłek – zdecydowanie za mało. W defensywie wygrał dwa z dziewięciu starć, natomiast w ofensywie górą był w jednym z dwóch pojedynków. Zaliczył jeszcze pięć przechwytów – to drugi najwyższy wynik w zespole. Łodzianie mają problem z prawą obroną, bo obaj występujący tam gracze są mocno chimeryczni, a na dodatek jeden z nich ma więcej problemów zdrowotnych niż rozegranych spotkań.
Ocena: 4

Mateusz Żyro (piłkarz meczu):
Pojawił się w jedenastce kolejki Ekstraklasy – i zasłużenie. Zdobył bramkę wyrównującą, a to w tym wszystkim najważniejsze. Przyzwyczaił nas już do wysokiej dyspozycji w defensywie, więc nie będziemy się specjalnie rozpisywać. Dziewięćdziesiąt cztery procent celności podań, trzy straty i osiem odzyskanych piłek. W defensywie stoczył tylko jeden pojedynek, który wygrał i sprawa tak samo wygląda w przypadku starć w powietrzu i o bezpańską piłkę. Do tego dołożył cztery przechwyty i trzy wybicia. Zaliczył jeszcze podanie kluczowe oraz miał najwięcej podań w ostatnią tercję rywala.
Ocena: 8

Serafin Szota:
On też ma za sobą dobre zawody. Zaliczył najwyższy procent celnych podań spośród wszystkich piłkarzy na placu gry. Pięciokrotnie tracił piłkę, ale tak jak jego partner z defensywy – ośmiokrotnie ją odzyskiwał. W defensywie wygrał połowę z czterech starć, natomiast w powietrzu wygrał oba stoczone pojedynki. Do tego warto odnotować trzy przechwyty i pięć wybić (najwięcej spośród wszystkich widzewiaków).
Ocena: 7

Andrejs Ciganiks:
Nie był to co prawda najlepszy mecz Łotysza, ale i tak czuliśmy się znacznie lepiej z nim na boisku. Nie zawinił przy żadnej bramce, ale w jego grze było sporo niedokładności, a tłumaczyć można to niedawnym powrotem do gry. Aż dziewiętnaście razy tracił futbolówkę i szesnastokrotnie ją odzyskiwał (najwięcej w zespole). I mimo tej drugiej wartości, niech nie umknie nam na pierwsza, bo wynik ten jest niechlubny i zdecydowanie za wysoki. W defensywie był górą w sześciu z ośmiu starć, a w ofensywie w połowie z ośmiu pojedynków. Zaliczył też najwięcej przechwytów – dziewięć.
Ocena: 5,5

Marek Hanousek:
Wrócił do pierwszej jedenastki po czterech spotkaniach nieobecności. Czech nie wyróżnił się chyba niczym szczególnym. Tracił piłkę sześć razy – a odzyskiwał ją dziewięciokrotnie. W defensywie klasycznie wypadł solidnie, bo wygrał sześć z siedmiu starć, jednak pojedynki w ofensywie i powietrzu wyglądają mizernie. W ataku był górą w jednym z czterech pojedynków, a w powietrzu wygrał tylko jedno z pięciu starć. Jeden strzał na bramkę i cztery przechwyty. Trzeba jeszcze dodać, że przebiegł największy dystans spośród wszystkich widzewiaków. Wykonał dobrą robotę z tyłu, jednak z przodu mógł wypaść nieco lepiej, bo poza ciekawą próbą strzału z osiemdziesiątej piątej minut ciężko sobie przypomnieć coś więcej.
Ocena: 6,5

Fran Alvarez:
Był bezzębny. W każdym z ostatnich starć dokładał coś ekstra, co wprowadzało ogromne zagrożenie albo nawet konkretną liczbę w postaci bramki czy asysty. Nie stoczył żadnego pojedynku w ofensywie, natomiast w obronie wygrał trzy z pięciu starć. Miał też trzecią największą ilość podań w ostatnią tercję rywala.
Ocena: 5

Fabio Nunes:
Był bardzo niedokładny. Zero udanych wrzutek z gry i aż dziewięć strat przy dwóch odzyskanych piłkach. W ofensywie stoczył trzynaście pojedynków, z których wygrał siedem. Nunesa ratuje niezła skuteczność w dryblingu – osiemdziesiąt procent i co najważniejsze zdobyta asysta. Życzylibyśmy sobie, żeby do takich akcentów dołożył jeszcze solidne, równe granie, którego ostatnimi czasy bardzo mu brakuje.
Ocena: 6

Bartłomiej Pawłowski:
Kapitan łodzian rozgrywał naprawdę słaby mecz, ale nie bez powodu jest wyróżniającą się postacią czerwono-biało-czerwonych. Jesteśmy przekonani, że gdyby „Pawłosia” nie było na boisku, to nikt by piłki na 2:1 nie dobił do bramki. Ma po prostu „to coś”. W liczbach wygląda to miernie, bo zero udanych dośrodkowań i dryblingów, osiem strat przy czterech odzyskanych piłkach. W ofensywie wygrał tylko trzy z dziesięciu starć (!).
Ocena: 6

Antoni Klimek:
Też zagrał nie najlepiej. Zaliczył cztery udane dryblingi z siedmiu prób w przeciwieństwie do skuteczności dośrodkowań – tych celnych miał zero. Tracił piłkę ośmiokrotnie i tylko raz ją odzyskiwał. W ofensywie wygrał pięć z jedenastu starć, a w defensywie jeden z trzech pojedynków. Musi zostawić to spotkanie za sobą i w pełni skupić się na najbliższych zawodach z Koroną, bo w takiej dyspozycji wypadnie równie słabo, o ile nie gorzej.
Ocena: 5

Imad Rondić:
Jego walka nie była już tak efektowna, a tym bardziej nie była efektywna. Wygrał jeden z siedmiu pojedynków powietrznych oraz jedno z sześciu starć w ofensywie. Słabo.
Ocena: 4,5

REZERWOWI

Dawid Tkacz:
Jego wejście nic nie zmieniło. Nie błyszczy, a więc i Klimek nie musi się bać o stratę pierwszej jedenastki. Musi dać więcej od siebie i być bardziej skuteczny. Wszedł na boisko na dwadzieścia pięć minut i zdążył wygrać cztery z dziesięciu starć, które stoczył.
Ocena: 4

Mato Milos:
Powoli łapie coraz więcej minut, a to nas bardzo cieszy. Występuje w nieco innej roli, bo jako prawoskrzydłowy. Wygrał dwa z trzech stoczonych pojedynków oraz zaliczył jedno celne dośrodkowanie i to w zasadzie tyle>
Ocena: brak

Sebastian Kerk:
Długo musieliśmy na niego czekać, ale mamy nadzieję, że da nam jeszcze dużo powodów do radości, bo w jego jakość i umiejętności absolutnie nie wątpimy. Zdajemy sobie sprawę, że przy drugiej bramce piłkę najpierw podawał Żyro, potem uderzał Hanousek, a na koniec dopiero wpakował ją Pawłowski, ale jednak cała akcja zaczęła się od dośrodkowania Niemca. Żebyśmy się dobrze zrozumieli – absolutnie nie chcemy mu wręczać za to zagranie orderów czy tez pompować balonik, ale ten facet ma „to coś” w stylu „Pawłosia”, a im więcej minut dostanie, tym więcej będzie miał okazji do udowodnienia tego.
Ocena: brak

Luis da Silva:
Grał zbyt krótko, aby móc ocenić jego występ.

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.