CLJ U-15: Trampkarze z pierwszym zwycięstwem w CLJ

27 marca 2024, 15:06 | Autor:

Trampkarze Widzewa Łódź odnieśli dziś pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów U-15! Podopieczni Macieja Grzegorego zwyciężyli u siebie UKS Varsovię, a o zgarnięciu trzech punktów przesądziła zdobyta w pierwszej połowie bramka Kacpra Prokopiaka.

Od początku tego starcia nieco więcej z gry mieli goście, którzy częściej przebywali na połowie łodzian i starali się tworzyć okazję. Poza jednym strzałem z rzutu wolnego bramkarz łodzian nie musiał się jednak mocniej wysilać. Z czasem okazji coraz częściej szukał Widzew. W 8. minucie z wolnego ładnie strzelił Mateusz Mularczyk, ale gol nie padł. W 14. minucie bardzo dobrą sytuację miał jeden z gości. Po rzucie rożnym piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później piłka była zagrywana z rogu obok bramki przyjezdnych i Widzew mógł prowadzić 1:0. Dograną piłkę ładnie uderzył bowiem Hubert Szewczyk, ale stojący tuż przed linią bramkową rywal oddalił zagrożenie.

W kolejnych minutach podopieczni trenera Grzegorego dalej nacierali i to właśnie RTS miał w tym fragmencie przewagę. Nad poprzeczką w 24. minucie strzelał Adrian Waliszek, po chwili zaś swoją okazję zmarnował Szewczyk. Dobra gra Widzewa w końcu przyniosła efekt w postaci gola! Po akcji lewą stroną boiska futbolówka powędrowała na prawą flankę do Kacpra Prokopiaka, a ten mocnym strzałem przy krótszym słupku dał drużynie prowadzenie. Rywale próbowali odpowiedzieć i mogli to zrobić w 34. minucie, gdy na pozór niezbyt groźne uderzenie zostało wyplute przez golkipera RTS. Pod koniec połowy główkował jeszcze Mularczyk, lecz więcej bramek w tej połowie nie padło. Widzew prowadził na Łodziance 1:0.

Do drugiej części meczu łodzianie przystąpili z jedną zmianą w składzie – w bramce Aleksego Lisieckiego zmienił Eryk Wiśniewski. Od razu po zmianie stron czerwono-biało-czerwoni przystąpili do ataku. Już w pierwszej akcji uderzał Prokopiak, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 45. minucie sztab drużyny Widzewa znów podniósł się z ławki, bowiem uderzał Mularczyk, ale i tym razem zabrakło nieco precyzji. Gospodarze  w dalszym ciągu szukali kolejnych szans i ta przyszła w 54. minucie. Wówczas po akcji prawą stroną boiska, świetną centrę pod bramkę otrzymał Szewczyk, ale zdecydowanie przestrzelił. Kilka minut później szanse z wolnego mieli natomiast przeciwnicy, ale piłka minęła słupek.

Czasu do końca meczu pozostawało coraz mniej a przewaga nie była bezpieczna. W 61. minucie oglądaliśmy kolejną sytuację bramkową łodzian. Z wolnego wrzucał Szewczyk, jednak w dużym zamieszaniu nikt nie zdołał wepchnąć piłki do siatki. Kilka minut później to Varsovia znalazła się pod bramką Widzewa, jednak poza zamieszaniem nie było żadnego strzału na bramkę. W 75. minucie na listę strzelców próbował wpisać się Mejer, ale tego uderzenia także nie mogliśmy zaliczyć do udanych. W doliczonym czasie widzewiacy powinni zamknąć wynik konfrontacji!  Znakomicie piłkę na połowie rywala odebrał Prokopiak, ale trafił w poprzeczkę, dobić próbował to Mokracki, który posłał piłkę wysoko nad obramowaniem.

Na szczęście sytuacja ta się nie zemściła. Widzewiacy utrzymali prowadzenie 1:0 do końca zawodów i mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w CLJ U-15. O kolejne oczka łodzianie zagrają z Łódzką Akademią Futbolu.

Widzew Łódź – UKS Varsovia (1:0)