CLJ U-15: Widzew górą w derbach Łodzi!

11 kwietnia 2022, 15:46 | Autor:

Bez punktu pozostawali po pierwszych pięciu meczach Centralnej Ligi Juniorów U-15 trampkarze Widzewa Łódź. W szóstej serii gier nareszcie przyszło przełamanie! I to w bardzo prestiżowym spotkaniu, gdyż podopieczni Tomasza Kmiecika odnieśli derbowe zwycięstwo nad ŁKS! Zawody były ciekawe i zakończyły się wynikiem 4:1.

Sobotnie starcie było dla widzewiaków ważne nie tylko ze względu na rywalizację z lokalnym przeciwnikiem, ale też sytuację w tabeli – ełkaesiacy znajdowali się na ostatnim bezpiecznym miejscu i mieli nad nimi cztery punkty przewagi. Nic dziwnego, że czerwono-biało-czerwoni rozpoczęli bardzo ambitnie, a już po dziesięciu minutach otworzyli wynik po bramce Michała Buckiego. Po pół godzinie gry zadali kolejny cios! Tym razem do siatki trafił Igor Skopiński.

Do przerwy było więc 2:0 dla gospodarzy. Ekipa z al. Unii starała się rzucić do odrabiania strat, ale tuż po wznowieniu gry przegrywała już 0:3! W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Kuciński. Podopieczni trenera Kmiecika nabrali wiatru w żagle i poszukiwali kolejnych goli. Przez długie fragmenty rezultat pozostawał bez zmian, jednak chwilę przed zakończeniem spotkania obie drużyny zadały po jeszcze jednym ciosie. Honorowe trafienie dla ŁKS zaliczył Igor Król, zaś kilkadziesiąt sekund później wynik na 4:1 ustalił Maciej Walada.

Trampkarze Widzewa długo czekali na swoje pierwsze punkty, ale gdy już je zrobili, uczynili to w naprawdę świetnym stylu. W tabeli CLJ U-15 pozostają co prawda nadal na ostatnim miejscu, natomiast do szóstego ŁKS i siódmej Escoli Varsovia tracą już tylko jedno „oczko”. Kolejny ligowy mecz mają w planach w ten czwartek – na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-15: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 4:1 (2:0)
10′ Bucki, 32′ Skopiński, 42′ Kuciński, 80′ Walada – 79′ Król

Morze – Gajewski, Skopiński, Ziółkowski, Karmazyn – Michułka, Kuciński (78′ Brzeziński), Supera (59′ Walada) – Tutaj (62′ Loręcki), Bucki (80′ Miksa), Gryzio (65′ Grobel)

Rezerwowy: Jóźwik