Koszykówka: Ambitna walka nagrodzona zwycięstwem!

11 kwietnia 2022, 21:10 | Autor:

Niezwykle emocjonujące spotkanie stoczyły dzisiaj koszykarki Widzewa Łódź! Jego losy ważyły się do ostatnich chwil, a do tego podopieczne Anny Chodery kończyły bez dwóch zawodniczek, wykluczonych za faule. Zostawiły jednak mnóstwo serca na parkiecie i w pierwszym ćwierćfinale play-offów wygrały z PTK Pabianice 66:62!

Spotkanie od początku było wyrównane, lecz już w pierwszych minutach minimalną przewagę zyskały gospodynie. Jako pierwsza do kosza trafiła Maria Grudzień, trójką poprawiła Anna Kudelska, a dobrą serię zakończyła Jagoda Bandoch – i łodzianki wygrywały 7:2. Później obie drużyny miały bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów, jednak po rzucie za trzy Natalii Danych pabianiczanki wyrównały na 7:7. PTK odrobinę odskoczyło, na co sześcioma „oczkami” odpowiedziała Natalia Gzinka – ale po tej kwarcie 14:13 prowadziły przeciwniczki.

Pierwsze minuty drugiej części upłynęły jedynie na wykorzystanych rzutach osobistych, bo żadna z ekip nie była w stanie trafić do kosza z gry. Niemoc przełamała dopiero Nikola Tomasik, ładną akcją popisała się również Gzinka. Niestety, rywalki odpowiedziały trójką Poli Kaźmierczak na 23:19. Łodzianki dorzuciły trzy punkty z linii, po czym prowadzący PTK Piotr Rozwadowski poprosił o czas. Tuż po nim trzeci faul złapała Kudelska, a że wcześniej to samo zrobiła także Jagoda Bandoch, do końca kwarty pałeczkę musiała przejąć młodzież. I podeszła do tematu bardzo ambitnie, dobrze spisując się zwłaszcza w obronie! Gospodynie wybroniły kilka akcji przeciwniczek, samemu zaś dodały do tego trafienia Oliwii Janickiej, Wiktorii Ozgi, Grudzień i, wraz z końcową syreną, Tomasik. Do przerwy było zatem 31:31.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla gospodyń, a zwłaszcza dla Stępień, która dwa razy z rzędu trafiła za trzy! Dwa punkty dodała Gzinka, ale, po kilku błędach w obronie, zirytowana trener Chodera wzięła przerwę na żądanie. Tak czy inaczej, na prowadzeniu utrzymywały się widzewianki. Niestety, kolejny raz dały o sobie znać problemy z faulami. Czwarte przewinienie zaliczyła Kudelska, podobnie jak Bandoch. Co ciekawe, w jeszcze gorszej sytuacji było PTK, gdzie kłopoty miały aż cztery zawodniczki! Nic dziwnego, że w ostatnich minutach dominowały rzuty osobiste. Celnie z gry, do tego za trzy, trafiła jedynie Danych – i znowu był remis 45:45.

Czwarta kwarta to już gra punkt za punkt, błąd za błąd, a przede wszystkim – faul za faul. Po dwóch minutach, ważną trójkę na 50:47 rzuciła Kudelska, później łodzianki obroniły kilka akcji – i tym samym popisała się Stępień! Pabianiczanki dwa razy odpowiedziały spod kosza, zaś Stępień znów przymierzyła celnie zza linii! W następnych fragmentach tego meczu oba zespoły wyraźnie się rozkręciły, dzięki czemu punkty zdobywały i z dystansu, i bliska. Kolejną niesłychanie potrzebną w tym momencie trójkę trafiła Kudelska, ale po chwili przewiniła po raz piąty, więc musiała na dobre powędrować na ławkę. Trener Chodera poprosiła o przerwę.

Na zegarze pozostawały dwie minuty – widzewianki nie wykorzystały kilku niezłych szans, ale regularnie zbierały piłki pod koszem, kradnąc sporo czasu przy czteropunktowym prowadzeniu. Dopiero wtedy straciły piłkę, bo dwadzieścia cztery sekundy przekroczyła Tomasik. Rywalki długo konstruowały swoją akcję i wydawało się, że nic z tego nie wyjdzie, niestety – równo z syreną sfaulowała Stępień, także po raz piąty. Natalia Łopińska wykorzystała dwa z trzech rzutów osobistych i strata zmalała do dwóch „oczek”. W odpowiedzi, spudłowała Tomasik, ale na szczęście błąd popełniło też PTK! Gospodynie odzyskały posiadanie, dały się faulować, a na pięć sekund przed końcem dwukrotnie z linii trafiła Gzinka, ustalając rezultat na 66:62! Na jakąkolwiek odpowiedź nie było czasu i to łodzianki mogły się cieszyć z ważnej wygranej! W ćwierćfinałowej serii prowadzą więc 1:0. Drugie spotkanie już w ten czwartek w Pabianicach.

Widzew Łódź – PTK Pabianice 66:62 (13:14, 18:17, 14:14, 21:17)

Natalia Gzinka 18, Anna Kudelska 17, Wiktoria Stępień 14, Maria Grudzień 6, Nikola Tomasik 5, Jagoda Bandoch 2, Oliwia Janicka 2, Wiktoria Ozga 2, Aida Miazek 0, Otylia Pawlak 0, Julia Stuleblak 0