CLJ U-17: Minimalna porażka w Białymstoku

12 kwietnia 2022, 14:50 | Autor:

Szóste spotkanie rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rozegrali w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka przegrywali w Białymstoku z miejscową AP Jagiellonią 0:3, ale po bardzo ambitnej pogoni zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki. Niestety – na trzecią zabrakło im czasu.

Białostoczanie dużo lepiej weszli w mecz i już po sześciu minutach prowadzili, gdy stojącego między słupkami Antoniego Brzózkę pokonał Maksymilian Cholewa. Gospodarze wcale się tym nie zadowolili, więc ciągle atakowali. W dwudziestej minucie przyniosło to kolejny efekt, bo prowadzenie podwyższył Karol Chilmon. Pierwsza połowa była pod kontrolą ekipy z Podlasia, która tworzyła sobie następne okazje – do przerwy wynik się już jednak nie zmienił.

Druga część zaczęła się od trzeciego gola dla Jagiellonii – bardzo ładnym strzałem popisał się Cholewa, kompletując dublet. Widzewiaków to jednak nie podłamało i z każdą minutą to oni zaczęli przejmować inicjatywę. Szybko na 1:3 trafił Kamil Cybulski, później łodzianie mieli następne szanse, natomiast rezultat wciąż pozostawał taki sam. Udało się go zmienić dopiero w ostatniej minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Milan Bazler. Czerwono-biało-czerwoni starali się jeszcze powalczyć o remis… niestety – zwyczajnie nie mieli już na to czasu.

Mecz zakończył się więc porażką podopiecznych trenera Jonczyka 2:3. Po sześciu kolejkach, ekipa z al. Piłsudskiego ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, w starciu ze Stomilem Olsztyn. I to tę drużynę wyprzedza w tabeli, mając na swoim koncie cztery punkty – o cztery mniej od zespołów z kolejnych lokat. Najbliższe spotkanie w ten czwartek, z Escolą Varsovia.

CLJ U-17: AP Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 3:2 (2:0)
6′, 47′ Cholewa, 20′ Chilmon – 57′ Cybulski, 90′ Bazler