CLJ U-17: Pierwsze zwycięstwo widzewiaków

19 marca 2022, 18:56 | Autor:

Po porażkach w dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-17, podopieczni Łukasza Jonczyka odnieśli premierowe zwycięstwo! Czerwono-biało-czerwoni zmierzyli się na Łodziance ze Stomilem Olsztyn, przez większość czasu przeważali i ostatecznie mogli się cieszyć z ważnego triumfu 3:1.

Od samego początku spotkanie było otwarte, więc gra toczyła się w zasadzie akcja za akcję. Więcej konkretów mieli jednak po swojej stronie widzewiacy. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach, gdy sam na sam z bramkarzem wyszedł Milan Bazler, ale strzelił wprost w niego. Później dobrą okazję miał też Kajetan Radomski, który skierował piłkę o centymetry obok. Olsztynianie również kilkukrotnie pojawiali się w szesnastce rywali, bez efektu. Wynik otworzyli łodzianie! W dziewiętnastej minucie skrzydłem popędził Bazler i dograł do środka, zaś Jakubowi Zającowi pozostało jedynie wpakować ją do siatki.

Czerwono-biało-czerwoni przeważali i szukali swoich kolejnych okazji. W 31. minucie mógł ją natomiast znaleźć Stomil, kiedy po strzale Szymona Walki piłka przypadkowo odbiła się od obrońcy i leciała w stronę bramki. Mimo rykoszetu, czujnie interweniował Antoni Stępień! Po chwili golkiper obronił też uderzenie Mateusza Pajdaka. Sporo ciekawego działo się w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw rewelacyjna akcja kombinacyjna Bazlera z Gracjanem Milczarkiem zakończyła się dograniem do Kamila Cybulskiego, lecz próbę tego ostatniego z trudem obronił bramkarz. Później tuż obok słupka głową przymierzył jeden z gości, bliski powodzenia był Milczarek, a moment przed ostatnim gwizdkiem sędziego zrobiło się 2:0! Z dystansu uderzył Radomski i pokonał nieudanie interweniującego Bartosza Stankiewicza.

Mimo dwubramkowego prowadzenia, na drugą połowę podopieczni trenera Jonczyka wyszli z nastawieniem na strzelanie następnych goli. Aktywny był Bazler, swoich szans szukał także Cybulski. W 53. minucie łodzianie zadali trzeci cios tego dnia! Prostopadle do Bazlera podał Milczarek, napastnik wyszedł sam na sam ze Stankiewiczem i bez większego problemu go pokonał. Widzew cały czas miał sporą przewagę, lecz i Stomil próbował się odgryzać. Najpierw główkę jednego z przyjezdnych czujnie sparował Stępień, po chwili, przy strzale z rzutu wolnego, nieco szczęścia brakło Kacprowi Stryjkowi. Wynik nie uległ jednak zmianie.

W kolejnych minutach na murawie pojawiali się pierwsi rezerwowi i wydawało się, że wiele w tym meczu się już nie wydarzy. Na kwadrans przed końcem, na honorowe trafienie zebrał się Stomil! Z dystansu, czyste konto Stępnia zepsuł Paweł Rogalski. To napędziło olsztynian, którzy chwilę później mogli strzelić drugiego gola! Całe szczęście, w tej sytuacji świetnie interweniował bramkarz. W ostatnich minutach widzewiacy już bardziej kontrolowali grę. Dwie dobre okazje miał Adrian Filipiak, lecz najpierw był na spalonym, a potem minimalnie chybił. Jeszcze jedną dobrą interwencją popisał się Stępień i Widzew pewnie oraz zasłużenie wygrał 3:1. Za tydzień podopieczni trenera Jonczyka jadą do Warszawy – na trudny mecz z Legią.

CLJ U-17: Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)
19′ J. Zając, 45+1′ Radomski, 53′ Bazler – 76′ Rogalski

Stępień – Wiernik (86′ Radoń), Faliszewski, Florczak, Sowiński (88′ Adrianowski) – Milczarek (76′ Madej), Musialski (64′ Bellanavithanage), Radomski – Bazler (70′ Styś), J. Zając, Cybulski (61′ Filipiak)

Rezerwowy: Świątnicki