CLJ U-17: Porażka w przedświątecznym meczu

6 kwietnia 2023, 11:05 | Autor:

Trzecią porażkę z rzędu odnotowali wczoraj juniorzy młodsi Widzewa. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się na trudnym terenie w Kielcach z miejscową Koroną i ostatecznie ulegli koroniarzom 1:0.

Jak czytamy na łamach widzew.com, spotkanie w Kielcach od początku było wyrównane. Obie ekipy stwarzały sobie dobre szanse do otwarcia wyniku. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Antoni Ziółkowski po uderzeniu z rzutu wolnego. Do przerwy utrzymał się jednak wynik bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla piłkarzy czerwono-biało-czerwonych. W 51. minucie groźny strzał obronił golkiper RTS, ale trzy minuty później skapitulował. Do siatki trafił Igor Błaszczyk. Trener Grzeszczakowski zdecydował się dokonać kilku zmian, ale nie przyniosły one zmiany rezultatu.

Widzew przegrał w meczu otwierającym 23. kolejkę rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17. Kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu. Widzewiaków czekają prestiżowe derby z ŁKS Łódź, a mecz odbędzie się na Łodziance w sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 16:30.

Korona Kielce – Widzew Łódź 1:0 (0:0)