Raport wypożyczonych: Karasek strzela i asystuje

5 kwietnia 2023, 19:47 | Autor:

Kolejne spotkania mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź, którzy przebywają aktualnie na wypożyczeniach w innych klubach. W minionych dniach szczególnie wyróżniającym się piłkarzem był Kacper Karasek, który wpisał się na listę strzelców i zaliczył kolejny udany występ w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Młody pomocnik 27 marca rozegrał 30 minut w meczu towarzyskim kadry młodzieżowej. Polacy wygrali z Albanią 2:0, a Karasek popisał się asystą przy drugim trafieniu. Jeszcze bardziej udany był występ w lidze. Widzewiak znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz Termalici Nieciecza z Ruchem Chorzów. Już w 11. minucie starcia wpisał się na listę strzelców, zaś w 60. minucie asystował przy bramce Adama Radwańskiego. Wypożyczony zawodnik spędził na murawie w sumie 71 minut, a jego zespół wygrał to spotkanie 2:1.

Podczas przerwy reprezentacyjnej na boisku pojawił się Bartosz Guzdek. Napastnik rozegrał 45 minut w sparingu Odry Opole przeciwko Wiśle Kraków. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem opolan 3:1. Tydzień później Odra mierzyła się w lidze z Górnikiem Łęczna, jednak Guzdek nie miał okazji do podniesienia się z ławki rezerwowych. W tym przypadku ekipa z południa kraju przegrała 0:1.

Na pierwszoligowym placu gry stawił się również Radosław Gołębiowski. Jego Skra Częstochowa wygrała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:1, a sam widzewiak mógł cieszyć się z 71 minut gry. Komplet minut w bramce trzecioligowej Pogoni Nowe Skalmierzyce spędził z kolei Mateusz Ludwikowski. Jego zespół  wygrał z Cartusią Kartuzy 2:0.

Raport wypożyczonych (24 marca – 1 kwietnia):

I liga

Bartosz Guzdek (Odra Opole) – 45 minut** + 0 minut
Kacper Karasek (Termalica Nieciecza) – 71 minut (bramka + asysta + żółta kartka) – 30 minut* (asysta)