CLJ U-17: Przegrana na rozpoczęcie rundy

8 marca 2022, 12:24 | Autor:

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rozegrali w niedzielę juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka wybrali się do Warszawy, aby zmierzyć się z tamtejszą MKS Polonią. Zawody były wyrównane, jednak górą wyszli z nich gospodarze, którzy mogli się cieszyć ze zwycięstwa 3:1.

Już jesienią oba starcia z „Czarnymi Koszulami” były bardzo emocjonujące i zakończyły się podziałem punktów. Można było przypuszczać, że tym razem także będzie ciekawie – i tak faktycznie było. Lepiej w mecz weszli widzewiacy, którzy przeważali, a po kwadransie wyszli na prowadzenie. Wynik dla czerwono-biało-czerwonych otworzył Kajetan Radomski. Niestety, po kilku minutach gospodarze odpowiedzieli za sprawą Krystiana Derkacza. Do zakończenia pierwszej połowy, obie ekipy miały jeszcze swoje szanse, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

W drugiej części i Widzew, i Polonia szukali okazji do tego, by rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Niestety, udało się to zespołowi ze stolicy. W 68. minucie, po dośrodkowaniu Antoniego Grzelczaka z rzutu rożnego, dość niefortunnie interweniował Jakub Świątnicki, zapisując na swoim koncie trafienie samobójcze. Warszawianie kończyli niedzielne zawody w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Mateusz Pękała, niestety łodzianom nie udało się tego wykorzystać. Zamiast tego, na trzy minuty przed końcem, wynik ustalił Kacper Banasik.

Podopieczni trenera Jonczyka przegrali 1:3, choć był to dopiero ich pierwszy z czternastu meczów w CLJ U-17. Widzewiacy walczyć będą o miejsce w pierwszej szóstce, które pozwoli im pozostać na centralnym szczeblu. To ważne, bowiem wskutek reorganizacji rozgrywek, od przyszłego sezonu zmagania toczyć się będą w grupie szesnastu zespołów (teraz: ośmiu), w wymiarze pełnego roku (teraz: pół roku). Jeżeli więc czerwono-biało-czerwoni utrzymają się w stawce, będą w niej także co najmniej przez cały sezon 2022/2023. Na razie czeka ich jednak kolejne ligowe starcie – w sobotę za tydzień, na wyjeździe – z drużyną Jagiellonii Białystok.

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
23′ Derkacz, 68′ Świątnicki s., 87′ Banasik – 16′ Radomski