Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (5-6 marca)

8 marca 2022, 19:30 | Autor:

W miniony weekend, rundę wiosenną rozpoczęły trzy drużyny Akademii Widzewa, występujące na centralnym poziomie rozgrywkowym. Znakomicie poszło juniorom starszym, którzy odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo. Kolejne dwie ekipy musiały przełknąć gorycz porażki, chociaż absolutnie nie zaprezentowały się ze złej strony.

Premierową serię gier Ligi Makroregionalnej U-19 mają już za sobą dziewiętnastolatkowie. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się w sobotę z jednym z silniejszych rywali w stawce, Ursusem Warszawa. Nie dali mu jednak najmniejszych szans! Gospodarze do przerwy zdobyli trzy bramki, a w drugiej połowie dołożyli do tego dorobku następne trzy trafienia. Dobrze pokazał się Jakub Juchacz, który zaliczył hat-trick. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Drugą rundę z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zaczęli juniorzy młodsi. Zawodnicy Łukasza Jonczyka, którzy jesienią do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie, teraz liczą na dużo lepszy rezultat. O punkty będą musieli jednak pokusić się w następnych tygodniach, bo w niedzielę ulegli MKS Polonii Warszawa 1:3. Mecz było wyrównany i przy minimum szczęścia mógł się skończyć inaczej. Gola dla przyjezdnych strzelił Kajetan Radomski. Relacja TUTAJ.

Porażki doznali także trampkarze, którzy na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów U-15 minimalnie przegrali z Legią Warszawa. Z postawy piłkarzy Tomasza Kmiecika można być jednak zadowolonym: w starciu z silnym rywalem, wcale mu nie ustępowali. Dość powiedzieć, że trzy razy obijali poprzeczkę! Co ciekawe, jeszcze rok temu niższy rocznik został rozbity przez „Wojskowych” aż 0:16 w dwumeczu. Progres jest więc bardzo widoczny. Pełny opis TUTAJ.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (5-6 marca):

LM U-19: Widzew Łódź – Ursus Warszawa 6:1 (Związek, Juchacz x3, Przybułek, Saganiak – Dobosz)
CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (Derkacz, Świątnicki s., Banasik – Radomski)
CLJ U-15: Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:1 (Adkonis)