CLJ U-17: Widzew lepszy od Jagiellonii!

4 września 2021, 14:36 | Autor:

Emocjonujący mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrali dziś zawodnicy Widzewa Łódź i Jagiellonii Białystok. Podopieczni Łukasza Jonczyka wygrali z rywalem z Podlasia 2:1, choć przez bardzo długi okres musieli radzić sobie w dziesiątkę. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w doliczonym czasie gry!

Pierwszą groźną okazję w tym spotkaniu stworzyli sobie białostoczanie. Już w czwartej minucie z rzutu wolnego przymierzył Wiktor Marek, ale w efektownym stylu piłkę na róg sparował Jakub Świątnicki. Później sporą przewagę zyskali gospodarze i powinna się ona zakończyć bramką. Niestety, najpierw pojedynek sam na sam z Miłoszem Piekutowskim przegrał Kamil Machałek, a po chwili podobnej sytuacji nie wykorzystał Milan Bazler. Obok słupka powędrował też strzał Adriana Filipiaka. W 13. minucie na prowadzenie wyszła za to Jagiellonia. Prawym skrzydłem przedarł się Jakub Demiańczuk i pokonał Świątnickiego.

Zawody były bardzo wyrównane, a obie drużyny szukały okazji do zdobycia bramki. Po stronie przyjezdnych nad poprzeczką z rzutu wolnego uderzył Jan Faberski, z kolei strzał Eryka Dybisiaka obronił Piekutowski. W 35. minucie bardzo kontrowersyjną decyzję podjął prowadzący to starcie Mikołaj Kujawski, który wyrzucił z boiska Kacpra Wiernika, choć ten wpadł w nogi przeciwnika po podaniu do kolegi. Sytuacja ta ewidentnie podrażniła łodzian! W 39. minucie w polu karnym sfaulowany został Filipiak, zaś jedenastkę na gola zamienił Bazler. Po chwili mogło być nawet 2:1! Odrobiny precyzji zabrakło jednak Filipiakowi, aby trafić do siatki. Ostatecznie do przerwy przy ul. Małachowskiego utrzymywał się więc remis.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Jakuba Adrianowskiego. Środkowy obrońca, który wprowadzony został do gry po czerwonej kartce dla Wiernika, musiał opuścić murawę z powodu urazu głowy. Jego miejsce w defensywie zajął Marcel Owczarek. Pomimo posiadania jednego zawodnika mniej, w 54. minucie to podopieczni trenera Jonczyka powinni objąć prowadzenie! Lewym skrzydłem przedarł się Machałek i dograł do Dybisiaka, ale ten z bliska spudłował. Goście mieli swoją szansę po rzucie rożnym, na szczęście czujnie głową interweniował jeden z łodzian. Samo spotkanie bardzo się zaostrzyło – mnóstwo było w nim przewinień i starć, z czym słabo radził sobie sędzia. Poskutkowało to podgrzaniem atmosfery.

Na murawie pojawili się rezerwowi, którzy wnieśli do gry sporo ożywienia. W 77. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Gracjan Milczarek, ale posłał piłkę nad poprzeczką, aktywny był też Marcel Wojtasik. Chwilę później obok słupka przycelował Machałek, z kolei dla białostoczan o centymetry chybił Faberski. Bliski szczęścia był także Dawid Koc. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania piłkę meczową miał na swojej nodze Milczarek, lecz będąc sam na sam z Piekutowskim trafił tylko w słupek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w szóstej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo łodzianom zapewnił Jakub Zając, który trafił do siatki głową po dograniu Łukasza Plichty z rzutu wolnego! Ostatecznie widzewiacy wygrali więc 2:1 i zaprezentowali olbrzymiego ducha walki, zwłaszcza musząc grać w osłabieniu. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki.

CLJ U-17: Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1)
39′ (k) Balzer, 90+6′ J. Zając – 13′ Demiańczuk

Świątnicki – Starbała (39′ Adrianowski, 50′ M. Owczarek), Faliszewski, Zając, Wiernik – Dybisiak (74′ Wojtasik), Bellanavithanage, Plichta, Filipiak (72′ J. Zając), Machałek (85′ Radomski) – Bazler (66′ Milczarek)

Rezerwowy: Brzózka