CLJ U-17: Widzewiacy górą w starciu z wiceliderem

1 maja 2023, 10:59 | Autor:

Kluczowe trzy punkty w kontekście utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów odnieśli wczoraj juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego wygrali na własnym terenie z Jagiellonią Białystok, czyli wiceliderem zmagań. Bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobywali Jakub Pławski i Nikodem Groth.

Jak czytamy na łamach widzew.com, od początku meczu czerwono-biało-czerwoni prezentowali się dobrze, zwłaszcza poprzez tworzone sytuacje, jak i stosowanie wysokiego pressingu. W końcu przyniosło to pożądany efekt w postaci bramki, bowiem w 34. minucie bramkarza z Białegostoku pokonał Jakub Pławski.

W drugiej części meczu wicelider z Podlasia przejął pełną kontrolę nad meczem. Aby szukać kolejnych okazji do zdobycia bramek łodzianie musieli się przestawić na grę z kontry, choć i to nie przyniosło podwyższenia prowadzenia. Przewaga przyjezdnych w końcu przyniosła skutek – w 77. minucie wyrównującego gola zdobył Bartosz Mazurek. Na szczęście piłkarze RTS zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ponieważ w 84. minucie rzut karny wykorzystał Nikodem Groth.

Do końca meczu wynik tego starcia już się nie zmienił. Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wygrali z Jagiellonią 2:1 i zdobyli bezcenne punkty w kontekście walki o utrzymanie w CLJ. Obecnie łodzianie mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, a do rozegrania zostały jeszcze cztery mecze. Pierwszy z nich już za tydzień – widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Resovią.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
34′ Pławski, 84′ Groth – 77′ Mazurek

Praiss – Gajewski, Paweł Kwiatkowski, Sianos (70′ Doliwa), Ziółkowski, Patryk Kwiatkowski – Szewczenko (46′ Chyszpolski), Supczinski (80′ Ważny) – Pławski (55′ Supera), Groth (85′ Kostrzewiński), A. Dziura (60′ Styś)