CLJ U-17: Wysoka porażka w Białymstoku

15 marca 2022, 14:25 | Autor:

Nieudanie rozpoczęli rundę wiosenną w Centralnej Lidze Juniorów U-17 juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Po porażce z MKS Polonią Warszawa w pierwszej kolejce, w miniony weekend podopieczni Łukasza Jonczyka przegrali po raz drugi, tym razem z Jagiellonią Białystok aż 1:5. Łodzianie nadal szukają swoich pierwszych punktów.

O ile pierwsze starcie w Warszawie było bardzo wyrównane i mogło potoczyć się w obie strony, w Białymstoku czerwono-biało-czerwonym kompletnie się nie powiodło. Od samego początku spotkania to Jagiellonia przeważała, prowadzenie obejmując po siedmiu minutach, za sprawą trafienia Olafa Pawelczyka. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się tym wynikiem, w końcówce gospodarze zadali jeszcze dwa bolesne ciosy – najpierw Jakuba Świątnickiego pokonał Dawid Żakiewicz, zaś niedługo potem też Kamil Andrzejkiewicz.

Trzybramkowe prowadzenie drużyny z Podlasia do przerwy ustawiło przebieg meczu. Trener Jonczyk dokonał kilku zmian, próbując odmienić jeszcze losy zawodów, ale na liście strzelców zapisywali się tylko gracze Jagiellonii. W 67. minucie dublet zaliczył Andrzejkiewicz, a kilka chwil później tym samym wyczynem mógł pochwalić się Żakiewicz. Przyjezdnych stać było na honorową bramkę – którą tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył Kajetan Radomski.

Widzew przegrał 1:5 i po dwóch kolejkach CLJ U-17 ma na swoim koncie zero punktów, tak samo jak Legia Warszawa oraz Stomil Olsztyn. To właśnie z tym drugim przeciwnikiem łodzianie spróbują odmienić złą passę, a szansę na to dostaną już w weekend. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę, o godzinie 17:00, w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego.

CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 5:1 (3:0)
7′ Pawelczyk, 43′, 73′ Żakiewicz, 45+1′, 67′ K. Andrzejkiewicz – 89′ Radomski