CLJ U-19: Porażka z Koroną

21 sierpnia 2023, 11:56 | Autor:

Drugie spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów U-19 mają za sobą piłkarze Łukasza Jonczyka. Po zeszłotygodniowej wygranej, tym razem młodzi widzewiacy musieli uznać wyższość rywala i ulegli Koronie Kielce 0:2.

Trener czerwono-biało-czerwonych desygnował na boisko w Kielcach taką samą jedenastkę, jak przed tygodnie w meczu z Zagłębiem Lubin. W 8. minucie przed dobrą szansą stanął Kamil Krzemiński, lecz jego uderzenie na bramkę Eryka Praissa zostało zablokowane.

Obie ekipy szukały okazji do objęcia prowadzenia, nad poprzeczką uderzał m.in. Natan Niedźwiedź. Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się wynik bezbramkowy, arbiter podyktował rzut karny dla Korony. Do futbolówki podszedł Niedźwiedź i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmian w składzie. Aktywny był Niedźwiedź, który w 49. minucie celnie uderzał, ale Praiss nie dał się zaskoczyć. W 55. minucie było jednak 2:0 dla koroniarzy. W polu karnym padł Niedźwiedź, a piłkę na jedenastym metrze ustawił Daniel Bąk. Nie dał szans widzewiakowi i podwyższył prowadzenie.

Widzewiacy dążyli do zdobycia bramki, dominowali na boisku, ale kielczanie mądrze się bronili. W 68. minucie za faul z boiska wyleciał Kacper Czepielik i łodzianie grali w przewadze. Już po upływie czterech minut jeden z graczy RTS trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Piłkarze Widzewa atakowali, ale nie potrafili przebić kieleckiego muru. W końcówce meczu drugą żółtą kartkę zobaczył Bartosz Sowiźrał i widzewiacy grali 11 na 9. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i czerwono-biało-czerwoni wrócili do Łodzi bez punktów.

Po dwóch seriach spotkań zawodnicy Łukasza Jonczyka mają na swoim koncie trzy oczka. W następnej kolejce będą podejmować Jagiellonię Białystok. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, o godzinie 15:00 na Łodziance.

Korona Kielce – Widzew Łódź 2:0 (0:0)
43′ Niedźwiedź (k), 56′ Bąk (k)