Widzew 4. w Legia Futsal Cup

21 sierpnia 2023, 18:00 | Autor:

W miniony weekend odbył się Turniej Pamięci Powstańców Warszawskich Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Podopieczni trenera Marcina Stanisławskiego ostatecznie zajęli na nim 4. miejsce.

W warszawskim turnieju wzięło udział sześć drużyn. Cztery ekstraklasowe, czyli Legia Warszawa Futsal, Jagiellonia Futsal Białystok, Widzew Łódź Futsal, BSF Bochnia, pierwszoligowa Wenecja Pułtusk oraz drugoligowy WKS Śląsk Futsal Wrocław.

W pierwszym sobotnim spotkaniu zawodnicy czerwono-biało-czerwonych mierzyli się z Wenecją Pułtusk. Do przerwy widzewiacy prowadzili 2:0, a ostatecznie pokonali pierwszoligowców 4:2. W drugim meczu rywalem RTS był zespół z Bochni, który okazał się lepszy w stosunku 3:5.

W półfinale doszło do klasyku, czyli pojedynku Widzewa z gospodarzem turnieju, warszawską Legią. Do przerwy legioniści prowadzili 2:0, po przerwie dołożyli jedną bramkę i ostatecznie wygrali 3:0. W meczu o 3. miejsce widzewiacy mieli mierzyć się z Jagiellonią Białystok, ale mecz się nie odbył.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju została ekipa BSF Bochnia, która w finale pokonała Legię Warszawa. Na trzecim miejscu uplasowała się Jagiellonia Białystok (lepszy bilans bramkowy od widzewiaków) a na czwartym Widzew Łódź.