CLJ U-19: Remis przed własną publicznością

28 sierpnia 2023, 10:30 | Autor:

Niedosyt po minionym weekendzie mogą czuć juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka zremisowali wczoraj u siebie 2:2 z Jagiellonią Białystok. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, ale w drugiej części to Jagiellonia przeważała i w samej końcówce zdołała strzelić wyrównującą bramkę.

Spotkanie między Widzewem a Jagiellonią od pierwszych minut było wyrównane. Już w 3, minucie, po błędzie w formacji obronnej Widzewa, bliscy sukcesu byli goście, lecz dobrze w ostatniej chwili interweniował Oskar Piętka, uniemożliwiając tym samym oddanie strzału. Łodzianie pierwszą groźną sytuację mieli w ósmej minucie – wówczas na bramkę Jagiellonii uderzał Jakub Zając, ale zrobił to minimalnie niecelnie. Po chwili na wbiegającego w pole karne Kajetana Radomskiego dobrze zagrał Błażej Chyszpolski, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 16. minucie znów zapachniało groźnym atakiem, ale tym razem Zając za szybko wrzucił na Jakuba Weltera i arbiter znów uniósł chorągiewkę. Gospodarze ewidentni szukali szans do zdobycia gola, w 19. minucie z daleka strzelił Chyszpolski, ale zbyt lekko, by myśleć o pokonaniu golkipera.

Gospodarze wciąż próbowali otworzyć wynik. W 23. minucie na nieco niedokładny strzał zdecydował się Kostewski i bramkarz nie miał najmniejszych kłopotów z powstrzymaniem tej próby. Trzy minuty później w końcu piłka wpadła do siatki! Po akcji lewą stroną boiska, piłkę w pole dograł Sebastian Starbała, którą do własnej bramki wpakował Błażej Rusiłowicz. Po tej bramce rywale próbowali odpowiedzieć – głowa uderzał choćby Patryk Drygiel, ale na szczęście Eryk Praiss nawet się nie ruszył W 32. minucie bramkarz Widzewa musiał mieć się na baczności, gdyż strzałem po ziemi postraszył go Kacper Ptasiński. Obrońcy po chwili znów dziękowali Praissowi, bowiem ten obronił bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Strzału spróbował też Drygiel, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji. W 37.  minucie to reprezentanci RTS wyprowadzili dobry atak, ale świetnego podania Chyszpolskiego nie zdołał przeciąć Starbała. Pod koniec pierwszej połowy rywale znów znaleźli się pod bramką Widzewa – uderzał Eryk Kozłowski, ale nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego Praissa. Niestety, piłkarze z Białegostoku wyrównali wynik tuż przed zejściem do szatni. W pierwszej minucie doliczonego czasy gry, po stałym fragmencie gry na listę strzelców wpisał się Kozłowski

Do drugiej części spotkania czerwono-biało-czerwoni przystąpili z dwiema zmianami w składzie. Murawę opuścili Oskar Piętka i Jakub Welter, a w ich miejsce zameldowali się Adrian Dziura oraz Mateusz Wołoszyn. Pierwsze minuty po zmianie stron były dość chaotyczne. W 51. minucie groźnie mogło zrobić się pod bramką Jagiellonii, gdyż dobrą piłkę na pokazującego się do gry Starbałę zagrał Madej, ale skończyło się na rzucie rożnym. Kilkadziesiąt sekund później okazało się, że ten rzut rożny dał gospodarzom prowadzenie. Piłkę już po wznowieniu z rogu postanowił wrzucić ze skrzydła Kostewski, a w polu karnym fantastycznie ustawiony był Adrianowski, który głową strzelił na 2:1. Odpowiedzią na to trafienie mogła być sytuacja gości – Kozłowski wpadł z piłka w pole karne, przewrócił się, ale więcej z tego nie wyszło.

Widzewiacy również szukali swoich kolejnych szans na podwyższenie rezultatu. W 59. minucie na bramkę minimalnie niecelnie posłał piłkę Kostewski, zaś kilka chwil później z bardzo dużej odległości przymierzył Wołoszyn, ale stojący między słupkami Jakub Tomkiel nie dał się pokonać. Piłkarze z Podlasia odpowiedzieli w 64. minucie. Okazję do przecięcia dobrej wrzutki miał wtedy Bartosz Mazurek, lecz nie zdołał dopiąć swego. Piłkarz Jagi był po wejściu do gry bardzo aktywny, bowiem już pięć minut później mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystał wrzutki. Akcje przyjezdnych pokazywały, że w drugiej części gry to właśnie „Jaga” miała więcej z gry. W 76. minucie dwukrotnie interweniować we własnym polu karnym musiał Eryk Praiss. Niestety, wysiłki przeciwników przyniosły efekt w samej końcówce rywalizacji. W 90. minucie po wrzutce Kozłowskiego najpierw Praiss obronił uderzenie jednego z rywali, ale nie był w stanie zapobiec dobitce Dawida Zabielskiego. Po chwili Widzew mógł wyjść na prowadzenie, ale Tomkiel fenomenalnie obronił mocny strzał Wiernika.

Do końca spotkania nic już się nie zmieniło. Juniorzy starsi Widzewa zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 2:2. W następnej kolejce łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
26′ Rusiłowicz (sam.), 52′ Adrianowski – 45+1′ Kozłowski. 90′ Zabielski

Praiss – Kwiatkowski, Piętka (46′ A.Dziura), Adrianowski – Starbała (74′ Wiernik), Madej (81′ Supczinski), Chyszpolski, Zając – Kostewski (65′ Filipiak), Welter (46′ Wołoszyn), Radomski (83′ Groth)

Rezerwowi: Brzózka – Radoń