Concordia Elbląg – Widzew Łódź 0:4 (0:2)

26 września 2023, 19:51 | Autor:

Nie było niespodzianki w Elblągu. Drużyna Widzewa Łódź skutecznie wykonała postawione przed nią zadanie i pewnie awansowała do 2. Rundy Pucharu Polski. Gole w meczu z Concordią strzelili Imad Rondić (dwie), Andrejs Ciganiks oraz Sebastian Kerk. Czwarte trafienie było samobójcze.

Można było być pewnym, że trener łodzian wykorzysta pucharowe spotkanie do odpoczynku dla wielu podstawowych zawodników, więc na boisku zameldują się głównie gracze rezerwowi. Tylko Dominik Kun pozostał w wyjściowej jedenastce, porównując ją do piątkowego meczu ligowego w Kielcach.

Od pierwszych minut zawody wyglądały tak, jak należało się tego spodziewać. Widzewiacy długo utrzymywali się przy piłce, szukając okazji do napoczęcia defensywy III-ligowców. Ta jednak nie miała w początkowej fazie pojedynku większych problemów z dość spokojnym i cierpliwym budowaniem akcji przez czerwono-biało-czerwonych. W 12. minucie to jednak gospodarze mieli szansę na otwarcia wyniku. Bardzo źle we własnym polu karnym zachował się Luis Silva, strącając piłkę pod nogi niekrytego Joao Criciumy. Na szczęście, Brazylijczykowi zabrakło precyzji w wykończeniu. Portugalski stoper mógł poprawić się pod drugą z bramek, ale niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Rezultat został zmieniony w 28. minucie. Zacentrowana przez Sebastiana Kerka piłka, krótko wybita przez rywali, spadła pod nogi Andrejsa Ciganiksa, a ten strzelił bez namysłu i było 1:0 dla RTS! Sześć minut później sytuacja zdawała się być już całkowicie pod kontrolą piłkarzy Myśliwca. Ponownie w roli dośrodkowującego wystąpił Kerk, a głęboką wrzutkę z najbliższej odległości zamienił na gola Imad Rondić! Niemiecki pomocnik pozazdrościł kolegom i sam spróbował pokonać Dominika Sasiaka, ale bramkarz miejscowych był dobrze ustawiony. Poza jedną groźniejszą wrzutką, Concordia w niczym nie zagroziła już Jakubowi Szymańskiemu i do przerwy Widzew prowadził na stadionie Olimpii 2:0.

Drugą połowę widzewiacy rozpoczęli w zmienionym składzie. Z szatni nie wrócili już Kun oraz Filip Przybułek, a ich miejsce zajęli Juljan Shehu i Marek Hanousek. Wciąż najjaśniej świeciła jednak gwiazda Kerka, który doczekał się premierowego trafienia. Niemiec doskoczył na 16. metrze do wybitej piłki przez obrońcę elblążan i strzelił lewą nogą poza zasięgiem Sasiaka! Utrata trzeciego gola wcale nie podłamała gospodarzy, którzy starali się zanotować chociaż honorowe trafienie. Byli blisko po stałym fragmencie gry, lecz nikt nie zamknął niezłej miękkiej centry z obrzeży pola karnego.

Więcej bramkowych okazji mieli jednak czterokrotni mistrzowie Polski, szukający czwartego gola. Nie bez wpływu miało zmęczenie podopiecznych Łukasza Nadolnego, który po ligowym sobotnim meczu wymienił w jedenastce tylko dwóch zawodników. W 68. minucie łodzianie podwyższyli prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Antoni Klimek, szukając rezerwowego Jordiego Sancheza, ale napastnik został uprzedzony przez Piotra Jakubowskiego, który wpakował piłkę do własnej siatki! Hiszpan po chwili sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło mu wykończenia.

Ostatnie dwadzieścia minut to pełna dominacja gości. W 78. minucie futbolówka wpadła do siatki po raz piąty, ale sędzia Łukasz Karski dopatrzył się na wideo wcześniejszego faulu Shehu i trafienie anulował. W odpowiedzi Radosław Nowicki mógł dać elblążanom upragnionego gola, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Nic więcej istotnego już się nie wydarzyło. Drużyna Widzewa zrobiła to, co do niej należało, wygrywając w Elblągu pewnie i spokojnie. Już za trzy dni czeka ją kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem w Ekstraklasie zmierzy się z Piastem Gliwice.

28′ Ciganiks, 34′ Rondić, 50′ Kerk, 68′ Jakubowski (s)