Czas na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Resovią

16 marca 2019, 11:24 | Autor:

Resovia nie jest rywalem, z którym piłkarzom Widzewa było dane mierzyć się zbyt często. Do tej pory taką okazję mieli zaledwie trzykrotnie. U siebie dwa razy wygrali, ale w starciu wyjazdowym im się to nie udało.

Debiutanckie starcie z rzeszowianami przypadło na sezon 1990/1991, gdy widzewiacy po spadku występowali na drugim poziomie rozgrywkowym. Pierwsze spotkanie ułożyło się po ich myśli. 30 września 1990 roku prowadzili już po sześciu minutach, gdy bramkę po asyście Tomasza Łapińskiego zdobył Piotr Szarpak. Później podwyższyli Grzegorz Waliczek oraz Leszek Iwanicki i łodzianie bez problemu zwyciężyli 3:0.

Tak dobrze nie było już w rundzie rewanżowej. 5 maja 1991 roku walczący o awans do I ligi zawodnicy z Łodzi mierzyli się z Resovią na wyjeździe. Choć byli faworytami, nie potrafili przełamać defensywy swoich przeciwników. Ostatecznie tylko bezbramkowo zremisowali, ale i tak nie przeszkodziło im to w powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ostatnie spotkanie przypadło na obecny sezon. 25 sierpnia 2018 roku podopieczni Radosława Mroczkowskiego wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie, po strzale Dario Kristo. Po niespełna pół godzinie gry podwyższył z rzutu karnego Mateusz Michalski. Gdy wydawało się, że widzewiacy bez problemu wygrają, w końcówce kontaktowego gola zdobył Sebastian Zalepa. Zrobiło się nerwowo, lecz na szczęście goście nie potrafili już doprowadzić do remisu.

W trzech dotychczasowych meczach Widzew z Resovią jeszcze zatem nie przegrał. Mamy jednak nadzieję, że dziś nie tylko podtrzyma tę passę, ale również po raz pierwszy w historii zwycięży w Rzeszowie.