D. Kristo: „Mamy bardzo dobrą drużynę

11 lutego 2018, 20:35 | Autor:

W chorwackim pomocniku Dario Kristo pokładane są nadzieje, że okaże się on liderem środka pola drużyny Widzewa. Póki co 28-latek nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności, ale można być pewnym, że będzie to wartościowe wzmocnienie.Rolę piłkarza docenia także Franciszek Smuda, który często podpowiada mu na treningach. „Na pewno nie odbieram tego jako dodatkowej presji. Staram się dawać z siebie wszystko, a w takiej sytuacji każda wskazówka jest cenna. Korzystam więc z wszystkich uwag. Chcę odpowiednio poprawiać się w każdym elemencie, żeby praca na treningach przełożyła się na dobrą grę w meczach o punkty” – mówił na łamach widzew.com pomocnik.

Zdaniem Kristo trafił do klasowego zespołu, który nie ma słabych punktów. „Drużynę mamy bardzo dobrą. Powinna mieć wiele mocnych stron. Każdy zna chociażby Roberta Demjana i wie, na co go stać. Do tego dochodzą silne, mocno obsadzone skrzydła. Spory komfort dają dwaj bardzo dobrzy bramkarze i waleczna, silna formacja obronna. Nie można też zapomnieć o ciekawej grupie młodych zawodników. Kilku z nich ma spory potencjał” – zauważył Chorwat.

Jak na razie nowy widzewiak w sparingach z Nerem i Stomilem występował w drugiej linii. Czy może także grać na innych pozycjach? „Wszystko zależy od systemu. Jeśli ustawieni jesteśmy w 4-4-2 to nie ma to praktycznie żadnej różnicy. Wtedy z drugim środowym pomocnikiem możemy wymieniać się zadaniami i na zmianę iść do przodu czy tyłu. O wszystkim ostatecznie zdecyduje jednak trener. Lubię mieć piłkę przy nodze. Chciałbym otwierać kolegom drogę do bramki dobrym podaniem, ale też czuję się pewnie blisko stoperów, wyprowadzając piłkę w głąb pola” – stwierdził Dario Kristo.


Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress