Rezerwy znowu gromią

11 lutego 2018, 13:30 | Autor:

Nieco ponad godzinę po zakończeniu sparingu pierwszej drużyny Widzewa, swój mecz kontrolny rozpoczęli podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego. Potyczka ze Stalą Głowno bardzo się udała. Łodzianie znów rozbili swojego rywala!

Stal to także ligowy rywal widzewiaków. W bezpośrednim meczu tych drużyn podczas rundy jesiennej lepszymi okazali się zawodnicy Stali, wygrywając 2:1. Dziś to rezerwy Widzewa zakończyła mecz zwycięsko, choć spotkania grę kontrolował przeciwnik. Stwarzał on sobie wiele sytuacji, które w końcu przerodziły się w bramkę, jednak to RTS schodził na przerwę z korzystnym wynikiem. Podczas pierwszej odsłony meczu piłkę w siatce piłkarzy z Głowna dwukrotnie umieścił Kornel Stankiewicz.

Po zmianie stron kontrolę nad meczem przejęli piłkarze Grzeszczakowskiego i druga połowa była dla nich formalnością. Udało im się jeszcze czterokrotnie pokonać bramkarza przyjezdnych. Bramki zdobywali kolejno: Mateusz Miasopust, Adrian Tarczyński, Jakub Mąkosza i Krystian Marcioch.

Rozmiar wygranej łodzian mógł być nieco mniejszy, ale Stal nie wykorzystała rzutu karnego. Piłka po strzale z „jedenastki” uderzyła w słupek, a próby dobitki poszły na marne, bowiem na straży stał dobrze przygotowany bramkarz.

Widzew II Łódź – Stal Głowno 6:1