D. Myśliwiec: „Chcemy zwiększać powtarzalność”

8 stycznia 2024, 12:33 | Autor:

Drużyna Widzewa Łódź wróciła do treningów. Przed poniedziałkowymi zajęciami w Wiśniowej Górze kilka słów do obecnych tam dziennikarzy skierował Daniel Myśliwiec. Szkoleniowiec mówił m.in. o planach na najbliższe tygodnie.

O założeniach treningowych i sparingach

„Każdy tydzień treningowy będzie przygotowaniem do najbliższego meczu. Pierwszy czeka nas w sobotę przeciwko Radomiakowi Radom. Podejdziemy do niego z uwzględnieniem analizy gry rywala i tego, czego możemy się po nim spodziewać. Będziemy odpowiednie narzędzia wplatać w proces treningowy, by zespół był gotowy do pierwszego spotkania kontrolnego. Ten mecz oraz ten z Wartą są dla nas najważniejsze, bo to najbardziej jakościowi przeciwnicy, jacy byli dostępni w tym okresie przygotowań. Staramy się też, by drużyny, z którymi zagramy na obozie w Turcji, były jak najmocniejsze, by najlepiej się rozwijać”.

O możliwym obozie w Uniejowie

„To element wyciągniętych przez klub wniosków, zanim pojawiłem się w Widzewie. W związku z możliwymi trudnymi warunkami pogodowymi zabezpieczyliśmy się możliwością wyjazdu do Uniejowa. Być może nie będziemy musieli korzystać z tego zgrupowania, bo zobaczymy, jaka będzie aura. A nie mamy na nią żadnego wpływu. Naszą intencją jest jednak to, żeby mieć jak najlepsze warunki do pracy i przygotowania się do ligi”.

O odejściu Ravasa i stanie kadry

„Szkoda tracić takiego piłkarza, ale powiem to, co przekazałem drużynie. Każdemu życzę, żeby zastał po przyjściu klub w danym stanie, a opuścił w lepszym, realizując przy tym swoje indywidualne cele. Fajnie, jakby każdy mógł zapracować na szacunek w taki sposób. Jego odejście nie jest zaskoczeniem, bo wiedziałem o zainteresowaniu. Przed nami wyzwanie. Czekam na to, by mieć do dyspozycji każdego piłkarza, bo wtedy nasza kadra zyska. Nie chodzi o kwestię jakości w niej, tylko o rywalizację”.

O poprawie punktowania na wiosnę

„Nie jest tajemnicą, że Widzew rundy wiosenne miał słabsze, ale moją rolą jest sprawdzić, jaka jest tego przyczyna. Chcemy pracować tak samo, jak w trakcie rozgrywek ligowych, zwiększając powtarzalność. Chcemy zwiększyć szanse na zdobycie większej liczby punktów”.

O trudnym początku rundy

„Jest to kwestia nastawienia. Jeśli będziemy myśleć o tym, co będzie, gdyby nam się nie powiodło w tych pierwszych ligowych spotkaniach, będziemy cały czas w minorowych nastrojach. Najważniejsze jest to, jak przygotować się do najbliższych meczów z Radomiakiem i Wartą, a później do kolejnych. Dzięki temu będę mógł podjąć lepsze decyzje personalne i strategiczne. Pamiętajmy, że przychodząc do Widzewa musiałem jednocześnie punktować i nadawać grze zespołu określony styl. Dlatego w przerwie od treningów, jako sztab, wprowadziliśmy swoje korekty, co myślę będzie zauważalne. Chodzi o to, by poprawić te niuanse, które sprawiały, że nie wygrywaliśmy meczów i zacząć to robić”.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
fazi
6 miesięcy temu

„Chcemy zwiększyć powtarzalność” byle nie w przegrywaniu kolejnych meczów. Do tego naciskaj na włodarzy aby dali ci narzędzie do walki. Niestety o utrzymanie, bo tym co masz to może psim swędem się uda utrzymać ale przy ogromnej dozie szczęścia.
Tak swoją drogą inni jakoś kupują nowych piłkarzy u nas cisza jak makiem zasiał. Onanizują się sprzedażą Ravasa , a o wzmocnieniach , eeeh szkoda gadać. Może ściągną jakiś wynalazek chodzący darmo po ulicy i nawet nie będzie czasu wpasować go w cykl przygotowań do sezonu.

Peter
Odpowiedź do  fazi
6 miesięcy temu

Nawet jak nikogo nie zakontraktują to i tak Myśliwiec weźmie to na siebie i dlatego Wichniarek może spać spokojnie.

Radek
Odpowiedź do  fazi
6 miesięcy temu

To jest strategia Pana Wichniarka. Cisza przed burzą. A później z krzeseł spadniemy.

Graby
Odpowiedź do  fazi
6 miesięcy temu

A Fornalczyka korona bierze. No cóż pewnie kosztował z 1mln zł. Dla naszych wybitnych działaczy zdecydowanie za dużo. Chłopak ma 20 lat i spory potencjał.

kingoffzz
Odpowiedź do  Graby
6 miesięcy temu

Fornalczyk nic nie kosztował bo został wypozyczony!
Tak amo jak Sokołowski poszedl do craxy,,,,

Rafal
Odpowiedź do  kingoffzz
6 miesięcy temu

Fornalczyk został definitywnie sprzedany a nie wypożyczony my chcieliśmy go wypożyczyć a pogoń sprzedać bo kończy mu się kontrakt

Rafał
6 miesięcy temu

Trenerze, używając słowa powtarzalność tak często stosowanego przez poprzedniego trenera naraził się Pan na wieczne potępienie ze strony piszących tutaj znawców trudnej sztuki trenerskiej. Ze swojej strony współczuję i trzymam kciuki za dobra grę w rundzie rewanżowej.

Ava
6 miesięcy temu

Żebyśmy mogli realnie mówić o „zwiększeniu powtarzalności” to potrzeba nam transferów, tylko takich które naprawdę podniosą poziom drużyny, bo jeśli znowu ograniczymy się do ściągania byle kogo bo „1, 2 i 3 opcja nie wypaliła” to nie spodziewajmy się cudów. A patrząc na poczynania Pana Wichniarka możemy tylko pomarzyć o kimś lepszym niż randomowy Silva czy inny Klimek

noeL
6 miesięcy temu

Nieuzbrojony F16 chce zwiększyć powtarzalność brania winy na sobie za przegrane mecze…

nasztata
6 miesięcy temu

Może wreszcie temu trenerowi uda się uniknąć kompromitacji na wiosnę. Nie mam wielkich oczekiwań – utrzymajmy się.

Kołomir
6 miesięcy temu

Trenerze męcz Wichniarka i Stamirowskiego o napastnika bo bez strzelania goli trudno będzie o powtarzalność i wygrywanie. A to chyba wszyscy wiedzą oprócz was że Rondić i Sanchez może strzelą znów z 5- 6 goli do końca rundy. To nie wiem jak chcesz z nimi wygrywagrać mecze.

Rafal
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Akurat my co mecz bramki strzelamy z tego co pamiętam chyba tylko w 4 nie strzeliliśmy tylko że tracimy , ale napastnik potrzebny obrońca i skrzydłowy a nie sprzedali Ravada a teraz będą kupować bramkarza podstawowego dać szansę Szymańskiemu jak mamy zarabiać na transferach to trzeba dawać szansę młodym a Szymański w sparingach i w pucharze fajnie bronił

12
0
Would love your thoughts, please comment.x