Daniel Myśliwiec trenerem Widzewa!

5 września 2023, 15:53 | Autor:

Kilka godzin po tym, jak ogłoszone zostało opuszczenie przez Janusza Niedźwiedzia stanowiska pierwszego trenera Widzewa Łódź, poznaliśmy nazwisko jego następcy! Zgodnie z przewidywaniami, został nim Daniel Myśliwiec – poinformowała witryna widzew.com.

Myśliwiec jest przedstawicielem młodej fali polskich trenerów. Urodzony w Jaśle szkoleniowiec ma 37 lat, a więc jest o cztery lata młodszy od Niedźwiedzia. Zaczynał w Akademii Legii Warszawa, gdzie prowadził młodzieżowe zespoły, a następnie był analitykiem pierwszej drużyny z Łazienkowskiej. W sezonie 2017/2018 pełnił rolę asystenta w Górniku Łęczna, a rok później w Chojniczance Chojnice. Samodzielną pracę zaczął w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Szło mu nieźle, ale po zakończeniu rozgrywek odszedł z  klubu. Ponownie został asystentem, tym razem w Arce Gdynia, by niedługo później powrócić do Tomaszowa.

„Jedynką” na ławce na dobre stał się w swoich rejonach, czyli na Podkarpaciu. Najpierw przez kilka miesięcy prowadził Wólczankę Wólka Pełkińska, z której trafił do Stali Rzeszów. Dopiero tam jego kariera nabrała rozpędu. Sezon 2020/2021 skończył w środku II-ligowej stawki, a w następnym wygrał rozgrywki z 14-punktową przewagą nad trzecim w tabeli Ruchem Chorzów. Po awansie do I ligi z miejsca Stal dołączyła do ścisłej czołówki, finiszując na szóstym miejscu. Dało to drużynie przepustkę do baraży, w których rzeszowianie okazali się słabsi od Termaliki Nieciecza, przegrywając w półfinale na jej boisku 0:2.

Po tym spotkaniu Myśliwiec odszedł z klubu. W kuluarach mówiło się, że nie po drodze było mu z osobami odpowiadającymi w Stali za sprawy sportowe. Od lipca pozostawał bez pracy i dzisiaj podpisał dwuletnią umowę z Widzewem.

Poznaliśmy również sztab szkoleniowy nowego trenera RTS. Jego asystentem został Karol Zniszczoł, z którym Myśliwiec pracował już w Stali Rzeszów. W sztabie pozostaną: trener przygotowania motorycznego Andrzej Kasprzak, trener bramkarzy Andrzej Woźniak, trener mentalny Paweł Frelik oraz trener analityk Paweł Ernst.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x