Niedźwiedź odchodzi z Widzewa!

5 września 2023, 11:16 | Autor:

Potwierdziły się informacje, o których pisano od kilku dni. Dziś pracę z Widzewem zakończył Janusz Niedźwiedź. Były już trener łodzian spędził przy al. Piłsudskiego ponad dwa lata.

41-latek został ogłoszony nowym szkoleniowcem Widzewa 18 czerwca 2021 roku, zastępując Enkeleida Dobiego. Miał za zadanie wprowadzić zespół do Ekstraklasy w przeciągu dwóch sezonów. Ostatecznie, już po pierwszym sezonie pracy zespół RTS zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej po ośmioletniej przerwie.

W debiutanckim sezonie w Ekstraklasie, rundę jesienną zespół Widzewa zakończył na trzecim stopniu rozgrywek, będą jej największą rewelacją. O ile jesienią ekipa z Łodzi punktowała dużo ponad swój potencjał, o tyle wiosną tych punktów było zbyt mało i zespół musiał walczyć o utrzymanie. Ostatecznie ukończył sezon na 12. miejscu.

Podczas letniego okienka transferowego do zespołu czerwono-biało-czerwonych dołączyło dziewięciu zawodników. Rundę jesienną łodzianie rozpoczęli od zwycięstwa nad Puszczą Niepołomice, a potem przyszły dwie porażki. Już przed meczem z Jagiellonią posada szkoleniowca była zagrożona, ale wygrane derby wybroniły Niedźwiedzia.

Po dobrym meczu w Zabrzu, przyszły dwie porażki ze Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. Czara goryczy przelała się po niedzielnej porażce w Warszawie i ostatecznie trener Janusz Niedźwiedź rozstał się z klubem. Łącznie 41-latek poprowadził Widzew w 79 spotkaniach, w których odniósł 33 zwycięstwa i 17 remisów, a poniósł 29 porażek.

Trenerze, dziękujemy za pracę i sukcesy osiągnięte z drużyną oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej!

Subskrybuj
Powiadom o
182 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
182
0
Would love your thoughts, please comment.x