DiMedical sponsorem strategicznym Widzewa!

19 stycznia 2022, 11:40 | Autor:

W środowe przedpołudnie przy al. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której poznaliśmy nowego sponsora strategicznego Widzewa Łódź. Zgodnie z medialnymi spekulacjami, zostało nim Centrum Medycyny Klinicznej DiMedical! Wiosną logo tej firmy widniało będzie na koszulkach piłkarzy pierwszego zespołu.

DiMedical specjalizuje się w innowacyjnej diagnostyce klinicznej i laboratoryjnej, w tym w diagnostyce zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Łódzka firma była w ostatnich latach wielokrotnie nagradzana, między innymi za realizację projektu związanego z wdrożeniem nowatorskiej metody diagnostyki gruźlicy i innych mykobakterioz. Kibicom Widzewa dała się już poznać w październiku, kiedy to została sponsorem strategicznym derbowego pojedynku z ŁKS. Teraz współpraca została rozszerzona – umowę podpisano na okres pół roku, czyli do końca rundy wiosennej, lecz strony zadeklarowały, że będą rozmawiały o jej przedłużeniu na następne lata.

„Znowu się spotykamy pod hasłem »Zawsze w 13« i bardzo się cieszę z faktu, że możemy przedstawić sponsora strategicznego. Gdy rozmawialiśmy przed derbami Łodzi, powiedzieliśmy, że to nie nasze ostatnie słowo i dzisiaj to wszystko finalizujemy. Ta relacja bardzo mocno w nas dojrzewała, dlatego jestem zadowolony, że witamy w naszym gronie flagowego sponsora i że akurat jest to firma DiMedical. Jest to nie tylko firma lokalna, nie tylko innowacyjna, ale również taka, w której czuć ducha Widzewa. Zdążyliśmy poznać się na tyle, że możemy to z pełną świadomością potwierdzić” – wyjawił na start wiceprezes łódzkiego klubu Michał Rydz.

„Chciałem podziękować za zaproszenie do rodziny Widzewa, gdyż tak traktuję tę współpracę. (…) Dlaczego się na nią zdecydowaliśmy? To nie sponsorzy są najważniejsi, oni są tylko małą cegiełką, która jest oczywiście potrzebna do rozwoju wizji zarządu Widzewa. Ja jestem nią zafascynowany. Podobnie jak w mojej jednostce, wszyscy stawiają tutaj na zespół, bo zespół jest podstawą rozwoju jakiejkolwiek działalności. Zespół stworzony w Widzewie nas przekonał, aby wspomóc go finansowo na wielu poziomach. To jest początek współpracy” – zabrał głos jako drugi prezes Centrum Medycyny Klinicznej DiMedical, dr n. med. Karol Majewski.

„Cieszymy się z tego, że DiMedical zostaje naszym sponsorem strategicznym, ale zwłaszcza z tego, że dołącza do grona naszej widzewskiej tożsamości i budowy profesjonalnego klubu. To jest krok ku temu, by Widzew stał się coraz lepszy. Mamy namacalny efekt tego, że idziemy do przodu i za to na tym etapie chciałbym podziękować. Nie będę ukrywał, że jestem pod wielkim wrażeniem pracy całego zespołu DiMedical a mam za sobą pewne doświadczenie ze spółkami medycznymi. Ta, chociaż jest młoda, to już wiele osiągnęła” – dodał prezes Mateusz Dróżdż.

Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
76
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x