Do piątku Widzew musi spłacić kolejną ratę układu

2 marca 2015, 18:53 | Autor:

Widzew_herb

Coraz większymi krokami zbliża się termin płatności kolejnej, czwartej już raty układu zawartego z wierzycielami. W poprzednim roku Widzew uregulował zadłużenie na ok. milion złotych, teraz kwota jest prawie dwa razy większa. Termin mija w piątek.

Do 6 marca łodzianie muszą uregulować zaległości w trzech grupach:

* Grupie III, w skład której wchodzą wierzytelności kwocie powyżej 10 tys. zł oraz wierzytelności z tytułu kontraktów trenerskich i profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w kwocie powyżej 30 tys. zł,
* Grupie IV, w skład której wchodzą wierzytelności względem Miasta Łodzi z tytułu dzierżawy gruntów,
* Grupie VII, w której znalazł się sam właściciel, Sylwester Cacek (zaległość umorzono o 99,90%).

Po zsumowaniu wszystkich wierzytelności okazuje się, że Widzew ma do spłacenia prawie dwa miliony złotych (dokładnie 1,83 miliona). Pytany w zeszłym tygodniu w studio TV Toya, o kwestie spłaty marcowej raty, Cacek bagatelizował sprawę, choć tak naprawdę nie zapewnił, że na 100% transza zostanie zrealizowana. „Robimy wszystko, by marcowa rata została zapłacona w terminie. W tym roku czeka nas tylko jedna taka płatność, zresztą o wartości takiej, jaką już w sumie zapłaciliśmy wcześniej, więc nie przesadzajmy” – uspokajał.

Właściciel Widzewa zapomniał jednak, że w 2015 roku klub będzie musiał zapłacić jeszcze jedną ratę (zobowiązanie względem Urzędu Skarbowego i Miasta) w wysokości 500 tys. zł. Podobnie, jak przed rokiem, ma na to czas do 31 grudnia. Miejmy nadzieję, że problemów ze spłatą nie będzie, gdyż w takim przypadku spółka przestałby istnieć.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress