Dwie tury rozmów i wciąż brak umowy z MAKiS

14 lutego 2017, 19:29 | Autor:

stadion

Do rozegrania pierwszego meczu na nowym stadionie pozostało już tylko nieco ponad miesiąc, a klub wciąż nie podpisał umowy na wynajem obiektu z Miejską Areną Kultury i Sportu. Dziś odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

Pierwsze konkretne rozmowy po formalnym przekazaniu stadionu MAKiS odbyły się w piątek. Strony raz jeszcze przedstawiły wtedy swoje warunki, które wstępnie dogrywane były już przecież w zeszłym roku. Wydawało się, że podpisanie umowy będzie tylko formalnością, ale sprawa się przeciąga. Rozmowy miały być kontynuowane w poniedziałek, ale przełożono je na dzisiaj.

Niestety, umowa wciąż nie jest podpisana, a terminy gonią. Planowano na 18 marca piłkarskie święto, jakim będzie mecz otwarcia, na razie nie jest zagrożone, ale czas ucieka. Miasto dostało w weekend wyraźny sygnał, jak bardzo łodzianie wyczekują inauguracji przy Piłsudskiego, o czym świadczą kilkutysięczne tłumy w trakcie zwiedzania stadionu. Powoli zaczynamy wątpić, czy urzędnicy są równie zdeterminowani, co Widzew i jego kibice…