Lider II ligi przetestuje widzewiaków

14 lutego 2017, 21:21 | Autor:

Tlaga_Sokół

Piłkarze Widzewa nie mają prawa narzekać na nudę. Raptem po dwóch treningach w tym tygodniu czeka ich kolejny mecz sparingowy. Tym razem naprzeciwko łodzian stanie wymagający rywal – lider II ligi, Raków Częstochowa.

Trener Przemysław Cecherz po przyjściu do klubu nie był do końca zadowolony z ilości zaplanowanych sparingów. Po odchudzeniu kadry rodziło to pewne kłopoty, dlatego szukano innych rozwiązań i udało się odwołać sobotnią potyczkę ze Zjednoczonymi Bełchatów. Jutrzejsze spotkanie z Rakowem jest jednak zbyt cenne ze szkoleniowego punktu widzenia.

Częstochowianie to silny zespół, który po kilku nieudanych podejściach w tym sezonie pewnie zmierza do I ligi. Po rundzie jesiennej podopieczni Marka Papszuna zajmują pierwszą lokatę w tabeli, z dziesięciopunktową przewagą nad miejscem barażowym. Co ważne, Raków wciąż jest w lidze niepokonany – jedenaście razy wygrywał i osiem razy remisował. Ani razu jesienią nie zszedł z boiska pokonany.

Dobre wyniki środowy rywal Widzewa osiąga także w grach kontrolnych. Na stracie przygotowań piłkarze Papszuna pokonali 2:0 Wisłę Kraków, a na początku lutego 3:2 MKS Kluczbork (II liga). Spotkania z I-ligowymi Stomilem Olsztyn oraz GKS Katowice kończyły się remisami (1:1 oraz 0:0), a lepszy okazał się tylko I-ligowy Chrobry Głogów (0:1). To znak, że widzewiaków czeka jutro naprawdę solidny sprawdzian.

Łodzianie podejdą do tego meczu w lepszej sytuacji, niż do ostatniej konfrontacji z Sokołem Aleksandrów Łódzki, przegranej 0:1. Po pierwsze organizmy piłkarzy Cecherza zdążyły zregenerować się po bardzo ciężkim tygodniu, po drugie szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji większą ilość zawodników. Wystąpić powinien już Bartłomiej Gromek,a  do tego sprawdzany ma być Piotr Kasperkiewicz. Być może na mecz pojadą także Konrad Reszka i Patryk Baran, o ile nie będzie dla nich jeszcze za wcześnie.

Po dwóch sparingowych porażkach z rzędu zespół Widzewa będzie z pewnością zdeterminowany, by poprawić sobie i kibicom nastroje dobrym występem na tle wymagającego przeciwnika. Środowe spotkanie odbędzie się w Kleszczowie. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:30.