Działacze Widzewa złożyli dokumenty licencyjne
4 kwietnia 2013, 07:45 | Autor: RyanPrzedstawiciele 15 klubów piłkarskich stawili się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby złożyć wnioski o przyznanie im licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2013/2014. Nie zabrakło działaczy Widzewa.Jedynym klubem, którego delegacji w PZPN zabrakło, był Piast Gliwice. Ci jednak poinformowali, że swój wniosek wysłali za pośrednictwem poczty.
Aby ubiegać się o licencję zezwalającą na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, podmiot musi spełnić 5 podstawowych warunków: infrastrukturalny, finansowy, dotyczący personelu i administracji, sportowy oraz prawny. Złożone przez kluby dokumenty trafią teraz do oddelegowanych przez PZPN ekspertów, którzy po weryfikacji wniosków przedstawią swoje uwagi do Komisji Licencyjnej.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska