E. Dobi: „Widziałem dziś dużo pozytywów”
3 sierpnia 2020, 15:58 | Autor: Kamil
Enkeleid Dobi poprowadził dziś swój premierowy trening Widzewa Łódź. W trakcie zajęć na Łodziance dało się zauważyć bardzo dużo energii, którą nowy szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych wkłada w pracę. Jak ocenił pierwszy dzień z drużyną?
Trener z Albanii przyznał, że bardzo niecierpliwił się na ten moment. „Nie mogłem się doczekać tego pierwszego treningu. Mam za sobą kilka dni papierkowej roboty, ale w końcu mogłem wrócić do tego, co kocham robić, czyli być na boisku. Widać, że w chłopakach jest dużo chęci, jednak na początku będziemy chcieli wprowadzać ich bardzo powoli. Wiemy, ile ten sezon kosztował zdrowia, więc może być tak, że głowa i serce chcą, a nogi nie nadążają” – stwierdził w rozmowie z widzew.com.
Dobi jest zadowolony z tego, co zastał na boisku. „Widziałem dziś dużo pozytywów, mnóstwo chęci do pracy, ale też delikatną chemię, która powoli tworzy się między mną a zespołem. Widać było, że piłkarze mnie słuchają i chcą wykonywać moje polecenia, a to zawsze jest miłe. Jestem zadowolony z pierwszego dnia, w następnych chcemy kontynuować pracę z taką samą energią” – powiedział szkoleniowiec.
Nowy opiekun łodzian przekazywał piłkarzom bardzo dużo uwag w trakcie zajęć. Taki jest jego styl pracy. „Każdy człowiek potrzebuje rozmowy, a zwłaszcza piłkarz. Zawodnikom potrzebna jest nowa energia, nowa pasja, żeby zostawić za sobą to, co było. Zawsze podkreślam, że najważniejsze jest, by każdy piłkarz słuchał odpowiednich ludzi w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie” – zdradził Albańczyk.
W dzisiejszym treningu wzięli udział wypożyczeni w ostatnich miesiącach Michael Ameyaw i Przemysław Banaszak. Jaka czeka ich przyszłość? „Wszystko zależy od nich. My będziemy ich monitorować i na koniec tygodnia podejmiemy decyzję. Najpierw oni muszą jednak samemu określić, czy chcą grać w Widzewie, bo ja nie chcę nikogo do niczego zmuszać. Ktoś, kto ma taki dylemat, zawsze zastanawia się, co może stracić, a może lepiej pomyśleć, co można zyskać? Ja oczekuję od nich entuzjazmu. Podejmiemy taką decyzję, która będzie najlepsza i dla klubu, i dla zawodników” – dodał na zakończenie Enkeleid Dobi.
Podziękowania dla widzew.com za udostępnienie nagrania z wypowiedzią trenera.







Lech Poznań
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Wisła Kraków
Śląsk Wrocław
Wisła Płock
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Radomiak Radom
Piast Gliwice
Cracovia
Korona Kielce
Motor Lublin
Raków Częstochowa
Wieczysta Kraków 
Świt Nowy Dwór Maz.
Pelikan Łowicz
Wisła II Płock
KTS Weszło Warszawa
Wigry Suwałki
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Mławianka Mława
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn