Fatalna końcówka Ruchu

2 sierpnia 2013, 22:47 | Autor:

Ruch Chorzów przegrał w wyjazdowym meczu z Cracovią 1:2, choć do 81 minuty prowadził. Przy Kałuży stawił się nadkomplet kibiców gości. Wraz z „Niebieskimi” mecz oglądało 25 kibiców Widzewa.

Wyjazd stał pod kątem bardzo dobrego dopingu chorzowian. Nawet fatalna końcówka meczu, kiedy to Ruch tracił gole w 81 i 83 minucie, nie obniżyła bardzo wysokiego poziomu wokalnego.

Cracovia zaprezentowała się bardzo przeciętnie pod względem dopingu. Śpiewy ożywiły się tylko na moment, po strzelonych bramkach.
W ok. 35 minucie na młynie gospodarze zaczęli prezentację oprawy patriotycznej związanej z wczorajszą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Ultrasi Cracovii męczyli się z rozwinięciem pasów materiałów tak długo, że postanowili całkiem je zwinąć. Choreografię przedstawiono – już poprawnie – w drugiej połowie.

Na udających się po meczu do samochodów fanów Ruchu czekała niemiła niespodzianka. Kolejny raz krakowianie udowodnili swoje honorowe inaczej podejście do kibicowania. Kilkanaście aut na śląskich „blachach” zaliczyło wymianę pociętych opon…