Futsal: Pewne wyjazdowe zwycięstwo widzewiaków!

28 września 2020, 08:05 | Autor:

Fantastycznie rozpoczęli swój debiutancki sezon w I lidze futsaliści łódzkiego Widzewa! Po pokonaniu tydzień temu KS Gniezno na własnym parkiecie, wczoraj podopieczni Marcina Stanisławskiego nie dali najmniejszych szans zespołowi Futsalu Szczecin, z którym wygrali na wyjeździe 3:0!

Widzewiacy, którzy rozpoczęli niedzielny mecz w takiej samej wyjściowej piątce jak przed tygodniem, już w pierwszej minucie mogli cieszyć się z prowadzenia! Na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Gąsior, a Rafał Gnap interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Na tym wcale się jednak nie skończyło, bo już po pięciu minutach było 2:0! Ponownie bohaterem był Gąsior, który uderzył z rzutu wolnego po ziemi i pokonał stojącego w bramce gospodarzy Łukasza Koszmidera.

Szczecinianie rzucili się do odrabiania strat. Czujność Dariusza Słowińskiego sprawdzili kolejno Bartosz Sobinek oraz Łukasz Kubicki, na szczęście kapitan łodzian w obu przypadkach stanął na wysokości zadania. Tak samo jak jego koledzy z pola, którzy na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy podwyższyli prowadzenie! Aleksander Majerz dograł futbolówkę w pole karne, a Patryk Jurys przy próbie interwencji trafił wprost w Koszmidera. Odbita od niego piłka wpadła do bramki, choć sędziowie zapisali gola stojącemu najbliżej Michałowi Bondarence. Tuż przed przerwą przedłużony rzut karny obronił jeszcze świetnie dysponowany Słowiński.

Od samego początku drugiej połowy niedzielnego starcia zawodnicy ze Szczecina starali się przynajmniej zdobyć bramkę honorową. Mieli jednak problemy z oddaniem celnego strzału, a gdy już to zrobili, to ich nadzieje na zdobycz rozwiewał bramkarz Widzewa. Goście również mieli swoje szanse na podwyższenie. Najdogodniejszej z nich nie wykorzystał Jan Dudek. W końcówce spotkania obraz gry nie zmienił się. Słowiński bronił wszystko i już po raz drugi z rzędu zachował czyste konto.

Ostatecznie widzewiacy wygrali 3:0, dzięki czemu znaleźli się w gronie trzech drużyn, które nie straciły jeszcze punktu w tym sezonie. Kolejny mecz czeka ich w najbliższą niedzielę, gdy podejmować będą na własnym parkiecie zespół Futsalu Oborniki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30, jednak nie przy ul. Małachowskiego, a w Hali Anilany, gdzie rozegrane zostaną trzy najbliższe domowe pojedynki łodzian.

Futsal Szczecin – Widzew Łódź 0:3 (0:3)
1′ Gnap s., 5′ Gąsior, 16′ Bondarenko