Futsal: Zdziesiątkowany Widzew rozbity w Lubawie

17 marca 2024, 20:27 | Autor:

Katastrofą zakończył się dzisiejszy mecz futsalistów Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego pojechali na spotkanie z Constractem Lubawa ze zdziesiątkowaną kadrą, mając na ławce… tylko dwóch rezerwowych! Łodzianie praktycznie nie mogli rotować składem i ostatecznie przegrali z obrońcą tytułu 4:14.

W pewnym sensie rezultat tego meczu rozstrzygnął się już przed pierwszym gwizdkiem. Wiadomym było, że sportowo to Constract będzie faworytem, jednak ogłoszona kadra RTS na ten mecz z pewnością rozwiała wszelkie wątpliwości. Do Lubawy poza wyjściową piątką pojechało zaledwie dwóch rezerwowych i praktycznie nie było opcji rotowania składem. Główną przyczyną takiego stanu były kontuzje, choroby i zawieszenia za kartki. Skutki tego widzieliśmy już w pierwszych minutach. W drugiej po akcji kombinacyjnej szybko wynik pewnym strzałem otworzył Everton Ferreira. Kilkadziesiąt sekund później stojący między słupkami Kamil Izbiański wyciągał piłkę z siatki po raz drugi, bowiem celnie i skutecznie strzelił Tomasz Kriezel.

Constract się nie zatrzymywał i szukał kolejnych goli. W 5. minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Kacper Sendlewski. W kolejnych fragmentach przebieg meczu się nie zmieniał. Lubawianie nacierali i tworzyli sobie kolejne okazje strzeleckie. Próbowali choćby Andre i Mateusz Mrowiec, ale bramki już nie padały. Warto wyróżnić także Izbiańskiego, który dwukrotnie interweniował. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i umiejętnie męczyli zespół Widzewa, który praktycznie nie miał jak zarządzać siłami swojej kadry. W pewnym momencie kulejąc z boiska zszedł Kristian Medon – na szczęście okazało się to chwilową niedyspozycją.

Po kilkuminutowym okresie bez bramek Constract powrócił do strzelania. W 14. minucie drugi raz do protokołu sędziowskiego wpisał się Sendlewski, który pewnie wykończył atak, trafiając na 4:0. Widząc beznadziejną sytuację, łodzianie wycofali bramkarza – w końcu posiadając piłkę można zaoszczędzić nieco energii. Niestety, rywale szybko wykorzystali jeden błąd widzewiaków i w 15. minucie Paweł Kaniewski trafił na 5:0. Dwie minuty później padł kolejny gol. Tym razem po własnym błędzie przyjezdnych, ponieważ źle podawał w rozegraniu Marcin Stanisławski i od razu wykorzystał to Andre. Hiszpan w 20. minucie trafił po raz kolejny ustalając wynik pierwszej połowy na 7:0.

Po powrocie z szatni szybko udało się stworzyć jeden groźny atak. Prawą stroną ruszył Miłosz Krzempek i sprawdził czujność golkipera, jednak ten nie dał się pokonać. W 23. minucie bliscy kolejnego trafienia byli lubawianie. Tym razem na strzał zdecydował się młody Oskar Dmochewicz, ale wyraźnie chybił. Później Constract uparcie dążył do podwyższenia wyniku. Bramkę Widzewa bombardowali choćby Pedrinho i Claudinho, ale trzeba przyznać, że w tym momencie spotkania łodzianie pokazywali składną grę w obronie. Ciężko było jednak wyprowadzić jakiś atak. Podania były bardzo niedokładne i często spóźnione, co było spowodowane zapewne nasilającym się zmęczeniem.

Nacisk przeciwnika w końcu musiał przynieść zmianę wyniku i tak stało się w 26. minucie. Dobrym przeglądem pola popisał się Pedrinho, który podał do Sendlewskiego, a ten z bliska zdobył swoją trzecią w tym starciu bramkę. Po stracie tego gola RTS znów zdecydował się na wycofanie golkipera. Szybko przyniosło to efekt. Bardzo dobrze w środek pola karnego zagrał Stanisławski, tam z rywalem na plecach obecny był Willy May, który strzelił pierwszego gola dla Widzewa. Niestety, gra ledwo została wznowiona, a świetnym rajdem zakończonym bramką popisał się Pedrinho. Minutę później Constract miał już na koncie 10 trafień. Tym razem przy rozegraniu błąd popełnił Krzempek i z bramki cieszył się Mrowiec. Te trafienia trochę rozkojarzyły miejscowych, ponieważ z piłką po chwili śmiało ruszył Januszewski i strzelając z daleka dał ekipie z Łodzi drugie trafienie.

Czasu do końca meczu pozostawało coraz mniej, ale to spotkanie mogłoby się dla łodzian już zakończyć. Piłkarze w niebieskich strojach wciąż dominowali. Warto jednak wspomnieć, że kapitalną szansę miał Stanisławski, jednak po wyjściu sam na sam z bramkarzem nie zdołał go pokonać. W 34. minucie było już 11:2 – tym razem na listę strzelców wpisał się Andre, który skompletował hat-tricka. Łodzianie znów wycofali bramkarza i ponownie dało to korzyść, bowiem na listę strzelców wpisał się Krzempek. W ostatnich minutach Constract zdobył jeszcze trzy bramki. Do protokołu meczowego wpisywali się Ferreira, Sendlewski oraz Freitas, który zaliczył trafienie samobójcze. W ostatniej minucie błąd przeciwnika wykorzystał jeszcze Medon i zdobył dla czerwono-biało-czerwonych czwartego gola.

Ostatecznie po nietypowym spotkaniu rozbity kadrowo Widzew Łódź przegrał z Constractem Lubawa aż 4:14. Następny mecz już 23. marca – do Hali Parkowej przyjedzie tego dnia Dreman Opole Komprachcice.

Constract Lubawa – Widzew Łódź 14:4 (7:0)
2′ Ferreira 4′ Kriezel, 5′, 13′, 26′, 40′ Sendlewski, 14′ Kaniewski, 16′, 20′, 34′ Andre, 28′, Pedrinho, 29′ Mrowiec, 35′ Ferreira, 36′ Freitas (sam.) – 28′ May, 29′ Januszewski, 34′ Krzempek, 40′ Medon