Futsaliści Widzewa zaczynają rundę rewanżową

16 stycznia 2022, 09:00 | Autor:

Po trwającej ponad miesiąc przerwie, futsaliści Widzewa Łódź wracają na parkiet! W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzą się dzisiaj na bardzo dalekim wyjeździe z Futsalem Szczecin. Będą liczyli na zwycięstwo oraz na zrobienie kolejnego kroku w walce o awans do Ekstraklasy.

W pierwszej części sezonu czerwono-biało-czerwoni całkowicie zdominowali rozgrywki I ligi. Nie tylko wygrali komplet jedenastu meczów, ale też w żadnym z nich nie pozwolili rywalom na sprawienie im choćby minimalnych problemów. Efekt? Pierwsze miejsce w tabeli i przewaga aż jedenastu punktów nad drugim zespołem. Sytuacja na półmetku jest więc tak komfortowa, że należałoby pytać nie o to, czy łodzianie awansują do elity, a kiedy zapewnią sobie promocję. W drużynie nikt nie zamierza rzecz jasna odpuszczać, tylko podążać po postawiony wcześniej cel.

Na początek rundy podopieczni trenera Stanisławskiego wybiorą się na daleki wyjazd do Szczecina. Miejscowy Futsal plasuje się na dziewiątej pozycji, więc wiosną czeka go trudna batalia o utrzymanie. W zimowej przerwie działacze nie próżnowali – sprowadzili dwóch nowych zawodników, do tego kilku kolejnych wraca do gry po kontuzjach. Można się więc spodziewać, że ekipa „Portowców”, którą w bramce wspiera znany z trawiastych boisk Radosław Janukiewicz, będzie silniejsza niż wcześniej. Czy to wystarczy na lidera? Oby nie.

Mecz pomiędzy Futsalem Szczecin a Widzewem Łódź rozpocznie się o godzinie 13:00 w hali przy ul. Twardowskiego. Szykuje się niezła frekwencja, zwłaszcza że wstęp na trybuny będzie darmowy. Gospodarze mają też przeprowadzić transmisję z tego pojedynku na swoim profilu na Facebooku TUTAJ. Na WTM oczywiście również opiszemy jego dokładny przebieg.