Koszykarki Widzewa awansowały do półfinałów MMP
16 stycznia 2022, 12:52 | Autor: Kamil
Tylko jeden mecz wystarczył młodym koszykarkom Widzewa Łódź, aby zapewnić sobie awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski! Podopieczne Anny Chodery pokonały w piątek zespół MKS Polkowice 56:54 i – z powodu skrócenia rywalizacji – uplasowały się w swojej grupie eliminacyjnej na pierwszym miejscu.
W weekend w Hali Parkowej miały mierzyć się trzy drużyny, ale – oprócz gospodyń – w Łodzi zameldowały się tylko polkowiczanki. Drużyna KKS Olsztyn zmuszona była odwołać swój przyjazd na turniej z powodu wykrycia u jednej z zawodniczek zakażenia koronawirusem. W związku z tym, zamiast planowanego na początku trójmeczu, o zapewnieniu sobie miejsca w półfinałach miał zadecydować wyłącznie piątkowy pojedynek pomiędzy Widzewem a MKS.
Nie zaczął się on zbyt dobrze dla podopiecznych trener Chodery – po pierwszej kwarcie przegrywały one jednym punktem, a do przerwy przyjezdne odskoczyły na dystans ośmiu „oczek”. W trzeciej części czerwono-biało-czerwone odrobiły większość strat, co zapowiadało olbrzymie emocje w finałowych fragmentach. Na nieco ponad pół minuty przed końcową syreną MKS wygrywał 54:52, ale wtedy celną trójką popisała się Aida Miazek! Później jeden rzut osobisty wykorzystała jeszcze Nikola Tomasik, zaś w ostatniej akcji łodzianki czujnie obroniły desperacką próbę przeciwniczek – więc to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa 56:54!
Piątkowy sukces należy tym mocniej podkreślić, że widzewianki przez bardzo dużą część meczu musiały radzić sobie w osłabieniu, bez kontuzjowanej Oliwii Janickiej, czyli jednej ze swoich czołowych koszykarek. Wygrana z MKS pozwoliła im zaś awansować do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski – a tam stawką będzie już promocja do ścisłych finałów.
Widzew Łódź – MKS Polkowice 56:54 (16:17, 13:20, 13:7, 14:10)
Aida Miazek 11, Małgorzata Chojnacka 10, Otylia Pawlak 10, Nikola Tomasik 10, Oliwia Janicka 9, Maria Grudzień 6, Julia Dresler 0, Julia Stuleblak 0







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Brawo Tak trzymać.
Brawo dziewczyny !!
Czyżby powtórka z emocji w 2021 roku?
W zeszłym roku grały w finale.
Tego życzę tym roku i z jeszcze wyższej lokaty niż ostatnim razem.
Ave Widzew !!!!