Koszykarki Widzewa awansowały do półfinałów MMP

16 stycznia 2022, 12:52 | Autor:

Tylko jeden mecz wystarczył młodym koszykarkom Widzewa Łódź, aby zapewnić sobie awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski! Podopieczne Anny Chodery pokonały w piątek zespół MKS Polkowice 56:54 i – z powodu skrócenia rywalizacji – uplasowały się w swojej grupie eliminacyjnej na pierwszym miejscu.

W weekend w Hali Parkowej miały mierzyć się trzy drużyny, ale – oprócz gospodyń – w Łodzi zameldowały się tylko polkowiczanki. Drużyna KKS Olsztyn zmuszona była odwołać swój przyjazd na turniej z powodu wykrycia u jednej z zawodniczek zakażenia koronawirusem. W związku z tym, zamiast planowanego na początku trójmeczu, o zapewnieniu sobie miejsca w półfinałach miał zadecydować wyłącznie piątkowy pojedynek pomiędzy Widzewem a MKS.

Nie zaczął się on zbyt dobrze dla podopiecznych trener Chodery – po pierwszej kwarcie przegrywały one jednym punktem, a do przerwy przyjezdne odskoczyły na dystans ośmiu „oczek”. W trzeciej części czerwono-biało-czerwone odrobiły większość strat, co zapowiadało olbrzymie emocje w finałowych fragmentach. Na nieco ponad pół minuty przed końcową syreną MKS wygrywał 54:52, ale wtedy celną trójką popisała się Aida Miazek! Później jeden rzut osobisty wykorzystała jeszcze Nikola Tomasik, zaś w ostatniej akcji łodzianki czujnie obroniły desperacką próbę przeciwniczek – więc to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa 56:54!

Piątkowy sukces należy tym mocniej podkreślić, że widzewianki przez bardzo dużą część meczu musiały radzić sobie w osłabieniu, bez kontuzjowanej Oliwii Janickiej, czyli jednej ze swoich czołowych koszykarek. Wygrana z MKS pozwoliła im zaś awansować do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski – a tam stawką będzie już promocja do ścisłych finałów.

Widzew Łódź – MKS Polkowice 56:54 (16:17, 13:20, 13:7, 14:10)
Aida Miazek 11, Małgorzata Chojnacka 10, Otylia Pawlak 10, Nikola Tomasik 10, Oliwia Janicka 9, Maria Grudzień 6, Julia Dresler 0, Julia Stuleblak 0