Galeria sław w „Sercu Łodzi”. Na początek ŚP. Surlit!

4 lipca 2022, 14:30 | Autor:

Po skończeniu brandingu zewnętrznego, czas na kolejny krok w upiększeniu „Serca Łodzi”! Na stadionie przy al. Piłsudskiego powstanie bowiem wyjątkowa galeria widzewskich sław. Jako pierwszy uhonorowany zostanie ŚP. Krzysztof Surlit, który będzie patronem sektora C8 – poinformowała dzisiaj oficjalna strona widzew.com.

Przy okazji pierwszego domowego starcia w tym sezonie, będzie miała uroczystość nazwania sektora C8 imieniem właśnie ŚP. Surlita. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie z numerem „8” grał w Widzewie ten zawodnik, słynący z bardzo silnego uderzenia. Już teraz, wejście na tę trybunę udekorowano wizerunkiem piłkarza. Oprócz tego, na miejscu pojawi się tablica informująca o honorowym patronie – zdobywcy trzydziestu bramek dla łódzkiego klubu.

Inicjatywa uhonorowania zmarłego piętnaście lat temu członka Wielkiego Widzewa wyszła ze strony kibiców z Zelowa, na co dzień działających w lokalnym fan clubie oraz OSK „Tylko Widzew”. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się jeszcze w 2020 roku, przy okazji jesiennego meczu z GKS Bełchatów, ale uniemożliwiło to zamknięcie trybun z powodu koronawirusa. Co więcej, dzięki działaniom miejscowych widzewiaków, uczniowie ze wszystkich zelowskich szkół i przedszkoli odwiedzeni zostaną przez graczy pierwszej drużyny w trakcie najbliższego roku szkolnego. Włókniarz Zelów to aktualnie również klub współpracujący Akademii Widzewa.

W przyszłości, podczas kolejnych spotkań domowych, na sektorach upamiętnieni zostaną inni zawodnicy, którzy byli autorami największych widzewskich sukcesów. „Zależy nam na tym, by wspólnymi siłami, razem z kibicami oraz sponsorami, dokonywać zmian w Widzewie oraz na stadionie. Często prosimy o wsparcie, ale staramy się też krok po kroku realizować pomysły swoje i kibiców. Mam nadzieję, że mural przedstawiający Krzysztofa Surlita będzie początkiem pięknej tradycji, dzięki której stadion będzie jeszcze bardziej widzewski. Zapraszam kibiców na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, w którym weźmie udział rodzina zawodnika. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miejskiej Areny Kultury i Sportu, które przychyliły się do wniosku klubu o stworzenie muralu” – powiedział na widzew.com prezes Mateusz Dróżdż.

Foto: Vincent Matuszewski / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x