Podsumowanie wiosny 2022 – pomocnicy

4 lipca 2022, 11:00 | Autor:

Ostatnio podsumowaliśmy pracę obrońców w minionej rundzie. Idąc dalej w stronę bramki rywala, dzisiaj przyszedł czas na prześwietlenie wiosny zeszłego sezonu w wykonaniu pomocników. Można stwierdzić, że to ta formacja była najsilniejszą w Widzewie Łódź. Poznamy liczbę występów, goli, asyst i średnią ocen – zapraszamy!

W minionej rundzie na pierwszoligowych boiskach mogliśmy ujrzeć aż trzynastu pomocników! Warto jednak uwzględnić, że w gronie tym są choćby Filip Zawadzki (jedna minuta), Patryk Mucha (dwie minuty) czy Kacper Karasek (dwanaście minut). Pomocnicy Widzewa razem strzelili piętnaście goli i zanotowali dwanaście asyst. Personalnie, najlepiej wypada rzecz jasna Bartłomiej Pawłowski – w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył on dziewięć punktów w jedynie dziesięciu rozegranych meczach. Bohaterami byli także Marek Hanousek czy Dominik Kun.

6. PATRYK MUCHA

Jak wspomnieliśmy, wiosną na murawie pojawił się tylko na dwie minuty. Jego przygoda z RTS zakończyła się z końcem sezonu, a teraz reprezentuje barwy Chrobrego Głogów. Życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz dziękujemy za grę w czerwono-biało-czerwonych barwach!

Wiosna Muchy w liczbach:

Mecze: 2
Minuty: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

7. MATEUSZ MICHALSKI

Niestety, tego skrzydłowego przed regularną grą powstrzymała kontuzja. Na boisku pojawił się czterokrotnie i gdy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, 31-latek ponownie musiał odpuścić sobie grę w piłkę i zająć się swoim zdrowiem. Jakiś czas temu łączony był z drugoligową Polonią Warszawa i to w tym klubie postawi następny krok w swojej karierze. Michalskiemu również bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia w „Czarnych Koszulach”.

Wiosna Michalskiego w liczbach:

Mecze: 4
Minuty: 73
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,17

8. KAROL DANIELAK

Po zeszłej rundzie pisaliśmy, że brakowało mu tylko statystyk, ponieważ do gry trudno było mieć zastrzeżenia. Liczb Danielakowi nadal brakuje, z grą też nie zawsze było różowo. Były mecze, w których wydawało się, że jego dobra dyspozycja ciągnie do góry również Ernesta Terpiłowskiego, zwłaszcza gdy obaj współpracowali na prawej stronie. Były jednak też takie, jak z Resovią, o których lepiej nie przypominać. Można stwierdzić, że 30-latek na początku musiał się rozkręcić, a na końcówkę rundy zdążył się wypalić. Danielak potrafi wejść na odpowiedni poziom i jest w stanie poradzić sobie w Ekstraklasie, o ile ustabilizuje swą formę.

Wiosna Danielaka w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 1007
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,42

10. JULIUSZ LETNIOWSKI

Praktycznie całą rundę leczył uraz. Wrócił do gry w meczu z Koroną Kielce. Dalej mogliśmy go oglądać już tylko w trzech ostatnich kolejkach, z czego w tej najważniejszej, gdy Widzew podejmował Podbeskidzie Bielsko-Biała. Letniowski wyszedł w jedenastce, pierwszy raz od meczu rundy jesiennej przeciwko Chrobremu Głogów. Trzeba przyznać, że to był dobry występ w jego wykonaniu, ponieważ harował jak wół i wywiązał się z założeń taktycznych powierzonych przez trenera Niedźwiedzia, rehabilitując się także za zmarnowany rzut karny tydzień wcześniej. Wiemy już, że 24-latek zostanie w Widzewie. Liczymy na powrót do formy!

Wiosna Letniowskiego w liczbach:

Mecze: 4
Minuty: 121
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 4,33

13. ERNEST TERPIŁOWSKI

Transfer na plus. Miał wahania formy, jednak można mu to wybaczyć, z racji na młody wiek. Wprowadził konkurencję na pozycji młodzieżowca i zdecydowanie ją wygrał. 20-latek świetnie rozumiał się z Danielakiem, dzięki czemu prawa strona czerwono-biało-czerwonych przez jakiś czas wyglądała znacznie lepiej od lewej. Wydaje się także, że to on będzie pierwszym wyborem w roli młodzieżowca już na najwyższym szczeblu. Przed Terpiłowskim na pewno jest jeszcze całkiem sporo pracy, oby tylko z pozytywnym skutkiem, na boiskach Ekstraklasy.

Wiosna Terpiłowskiego w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 891
Gole: 2
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,71

19. BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI

Liczbowo? Bezapelacyjnie to był najlepszy piłkarz łodzian w minionej rundzie. To właśnie dzięki niemu, czerwono-biało-czerwoni na koniec sezonu mieli aż sześć punktów więcej, bo przyczynił się on do wygranych ze Stomilem Olsztyn, GKS Tychy i w derbach. Stał się gwiazdą, jakiej Widzew potrzebował. Mimo ogromnego wkładu w awans, musimy mu zarzucić momentami zbyt samolubną grę. Wydaje się, że w niektórych spotkaniach, Pawłowski za bardzo chciał dać coś „ekstra” od siebie. Transfer jak najbardziej udany i mamy nadzieję, że tak samo będzie również niedługo w Ekstraklasie, bo Widzew tego zawodnika w formie potrzebuje jak tlenu.

Wiosna Pawłowskiego w liczbach:

Mecze: 10
Minuty: 765
Gole: 6
Asysty: 3
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,85

20. PATRYK LIPSKI

Dosyć nieoczekiwanie pojawił się w zespole czterokrotnego mistrza Polski. Miał bardzo mało czasu na aklimatyzację, jednak trzeba przyznać, że trzymał pewien poziom, a i zdarzało mu się błysnąć geniuszem. Oczywiście, były też spotkania gorsze – głównie te na samym początku. Nie przyćmiewają one jednak faktu, że ogólnie, 28-latek był wartością dodaną dla tej drużyny.

Wiosna Lipskiego w liczbach:

Mecze: 11
Minuty: 843
Gole: 0
Asysty: 2
Żółte kartki: 4
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,80

22. DOMINIK KUN

Żelazne płuca drużyny. O tym, jak ważną postacią był w poprzedniej rundzie, świadczą słowa szkoleniowca w kulisach ostatniego meczu. „Musisz tu zostać!” – wykrzyczał do niego trener Niedźwiedź. Jedyne, do czego musimy się tu przyczepić, to liczby. W minionej rundzie, Kun, mimo ogromnej roboty, jaką wykonał na boisku, strzelił tylko jednego gola i nie zanotował asysty. Ten jego jedyny gol był jednak wart wszystkiego, bo dał on upragniony powrót do elity.

Wiosna Kuna w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 1162
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,04

24. FILIP ZAWADZKI

Na boisku pojawił się na zaledwie minutę, w wygranym 2:0 meczu przeciw GKS Jastrzębie. Dużo częściej mogliśmy go oglądać w spotkaniach rezerw, gdzie szlifował swoje umiejętności.

Wiosna Zawadzkiego w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 1
Gole: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

25. MAREK HANOUSEK

Świetna runda w wykonaniu tego Czecha. Został przesunięty na pozycję stopera, kosztem innych nominalnych obrońców. Ta wiosna w jego wykonaniu to była profesura, a w jej trakcie opuścił jedynie jedenaście minut! Przeniesienie go do obrony miało wspomóc wyprowadzenie piłki spod własnej bramki. Tak też było, ale do tego dorzucił kapitalne odbiory, czytanie gry i bardzo ważne interwencje. Z pozycji stopera, wykorzystał dwa rzuty karne oraz zaliczył dwie asysty. Poważne błędy, które jesteśmy w stanie sobie przypomnieć, to oczywiście nietrafiony rzut karny w spotkaniu z GKS Jastrzębie, niedokładne wybicie w pojedynku z Koroną oraz podobna pomyłka w derbach. Mimo wszystko, takiego Hanouska chcemy oglądać, ale już na swojej nominalnej pozycji, co zapowiedział trener Niedźwiedź. Oby tylko zdrowie dopisywało!

Wiosna Hanouska w liczbach:

Mecze: 14
Minuty: 1249
Gole: 2
Asysty: 2
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 2
Ocena WTM: 6,10

30. KACPER KARASEK

Nie doczekał się wielu szans, ponieważ zaliczył zaledwie jedenaście minut w pierwszej kolejce minionej rundy. Został wypożyczony do Termaliki Nieciecza i to właśnie tam w najbliższym sezonie, pod okiem Radoslava Latala, będzie szlifował swoje umiejętności. Mamy ogromną nadzieję, że mimo opcji pierwokupu, jaką zagwarantował sobie klub z Małopolski, Karasek powróci jeszcze do Widzewa, będąc jednak w pełni gotowym na rywalizację w Ekstraklasie.

Wiosna Karaska w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 12
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

77. KRISTOFFER NORMANN HANSEN

Na ten moment, trudno ocenić jego przyjście do Widzewa. Gołym okiem widać, że Norweg dysponuje świetną techniką i ogromnym zapałem do gry. Często szukał uderzenia z dystansu, bardzo dobrze rozumiał się z Fabio Nunesem i generalnie nie zagrał złej rundy. To jednak nie wystarcza, a 27-latka z pewnością stać na więcej. W tym przypadku, również liczymy na casus Hanouska i wierzymy, że ten skrzydłowy jeszcze nas zachwyci, bo predyspozycje do tego ma.

Wiosna Normanna Hansena w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 778
Gole: 2
Asysty: 2
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,58

97. RADOSŁAW GOŁĘBIOWSKI

Kolejna bardzo nierówna runda w wykonaniu tego młodzieżowca. Świetny początek, powołanie do reprezentacji, a koniec znów, co najwyżej przeciętny. Jeżeli w końcu ustabilizuje formę, to Widzew będzie miał z niego naprawdę mnóstwo pożytku – zwłaszcza że z każdym miesiącem coraz lepiej bije stałe fragmenty. Oby tylko w Ekstraklasie częściej ustawiany był na skrzydle.

Wiosna Gołębiowskiego w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 487
Gole: 1
Asysty: 2
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,10

>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2022 – BRAMKARZE
>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2022 – OBROŃCY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x