Podsumowanie wiosny 2022 – obrońcy

23 czerwca 2022, 08:00 | Autor:

W tamtym tygodniu rozpoczęliśmy serię podsumowań występów piłkarzy Widzewa Łódź według pozycji. Zgodnie z tym, po golkiperach przyszedł czas na linię obrony. Jak w zeszłej rundzie radzili sobie widzewscy defensorzy? Liczba meczów, minuty na boisku. Gole, asysty, kartoniki oraz średnia naszych not. Zapraszamy do lektury!

Obrońcy Widzewa nie uchronili zespołu przed stratą siedemnastu goli w zaledwie czternastu wiosennych meczach, co uczyniło ich szóstą defensywą ligi. Warto dodać, że rozgrywając sześć spotkań mniej, w zeszłej rundzie łodzianie stracili zaledwie cztery bramki mniej. Po przerwie zimowej, na boisku pojawiło się łącznie siedmiu nominalnych obrońców (nie zaliczamy do tego grona Marka Hanouska), z czego w drużynie nie ma już aż trzech z nich. Do tej siódemki doliczyć należy zgłoszonego do rozgrywek Dawida Owczarka – który nie doczekał się minut.

5. TOMASZ DEJEWSKI

Na boisku widzieliśmy go dosłownie przez kilka minut, kiedy wszedł na końcówkę spotkania z GKS Jastrzębie. Przez większość rundy leczył uraz, którego nabawił się jeszcze przed startem zimowych przygotowań. Defensor znalazł już swój nowy klub, a jest nim Radunia Stężyca. Życzymy powodzenia w karierze – i dziękujemy za grę w czerwono-biało-czerwonych barwach!

Wiosna Dejewskiego w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak

15. KRYSTIAN NOWAK

Z racji na bardzo słaby początek rundy w jego wykonaniu, pożegnał się z pierwszą jedenastką na dłuższy czas. Trzeba jednak przyznać, że w dwóch ostatnich meczach sezonu widzewska defensywa spisywała się lepiej właśnie z nim. Wprowadził spokój, którego tam brakowało. Z końcem rozgrywek, decyzją pionu sportowego, pożegnał się z klubem, co dla niektórych było zaskoczeniem. Do teraz pozostaje bez klubu. I jemu również dziękujemy za grę dla Widzewa!

Wiosna Nowaka w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 606
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 4,75

23. PAWEŁ ZIELIŃSKI

Tak jak Nowak, nie może zaliczyć rundy do udanych – był cieniem Zielińskiego z jesieni. W meczu derbowym, pierwszy raz w sezonie zagrał na półprawym stoperze i trzeba przyznać, że nieźle odnalazł się w tej roli. Po takim pół roku, z którego pamiętamy więcej tych złych chwil, nie może być zbyt pewny gry w pierwszej jedenastce – oby utarł nam jednak wszystkim nosy!

Wiosna Zielińskiego w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 829
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,00

27. DANIEL TANŻYNA

Prawie przez całą rundę leczył uraz i zdołał wystąpić tylko w dwóch pierwszych spotkaniach. Trzeba jednak oddać Tanżynie niesamowite zaangażowanie – jeździł z drużyną na praktycznie każdy mecz i ciągle wspierał swoich kolegów. Kontrakt 32-latka nie został jednak przedłużony. Kapitanowi dziękujemy za długą grę dla Widzewa – i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Wiosna Tanżyny w liczbach:

Mecze: 2
Minuty: 168
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 4,50

31. DAWID OWCZAREK

W pierwszej drużynie nie udało się mu zaliczyć ani minuty. Swoje umiejętności szlifował pod okiem trenera Patryka Czubaka w zespole czwartoligowych rezerw. Wydaje nam się jednak, że trochę zatrzymał się w rozwoju. Może dobrze zrobiłoby mu wypożyczenie do II lub III ligi.

Wiosna Owczarka w liczbach*:

Mecze: 19
Minuty: 1284
Gole: 3
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0

33. MARTIN KREUZRIEGLER

Przyszedł do klubu w zimowym okienku i śmiało można powiedzieć, że oczekiwano od niego więcej. Austriak – jeżeli chodzi o statystki defensywne – wypadał z reguły najlepiej spośród reszty kolegów z zespołu. To za mało, gdyż dużą liczbę odbiorów czy wygranych pojedynków, przyćmiewają proste błędy w rozegraniu lub pod własną bramką. Mamy nadzieję, że powtórzy się casus Marka Hanouska i 28-latek wejdzie na o wiele wyższy poziom już w Ekstraklasie.

Wiosna Kreuzrieglera w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 991
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,29

92. FABIO NUNES

Przez znaczną część rundy dobrze spisywał się w ofensywie, ale brakowało go w defensywie. Te braki zaczął nadrabiać dopiero pod koniec sezonu – wtedy Nunes udowodnił, że z tyłu też potrafi grać na dobrym poziomie, a przede wszystkim być odpowiedzialny. Miejmy nadzieję, że będzie to szło w takim kierunku i Portugalczyk pełnię swoich możliwości pokaże już 17 lipca.

Wiosna Nunesa w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 813
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 4
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,33

95. PATRYK STĘPIŃSKI

Wiosna nie była tak dobra jak jesień, ale Stępińskiego trzeba wyróżnić, jako że to on był najlepszym nominalnym obrońcą czerwono-biało-czerwonych w tej rundzie. Grał praktycznie od deski do deski – ominął tylko spotkanie ze Stomilem Olsztyn, zszedł też przedwcześnie w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym, miał trzecią największą liczbę minut. Do swojego dorobku pozycji, na których pojawił się na murawie, dołożył również „szóstkę” w derbach, gdzie także spisał się dobrze. Liczymy, że w Ekstraklasie wróci do najlepszej formy.

Wiosna Stępińskiego w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 1112
Gole: 0
Asysty: 2
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,50

* dane z meczów rezerw

>>> PODSUMOWANIE WIOSNY 2022 – BRAMKARZE

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x