„Gieksa” też wygrała swoją próbę generalną

27 lipca 2014, 13:46 | Autor:

GKS_Puszcza

Ostatni weekend przed startem I ligi, to także czas rozgrywania ostatnich meczów sparingowych. Składy, w jakich występują drużyny są wówczas bardzo zbliżone do tych, jakie wybiegają na boisko w walce o punkty. Jeśli przyjąć, że będzie tak w Katowicach, to Widzew czeka w 1 kolejce ciekawe wyzwanie.

Pierwszy ligowy rywal łodzian, GKS Katowice, także grał wczoraj po raz ostatni przed inauguracją rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem popularnej „Gieksy” był spadkowicz z I ligi – Puszcza Niepołomice. Ślązacy zagrali w mocnym zestawieniu, a przede wszystkim w ciekawym ustawieniu. Trener Kazimierz Moskal kolejny raz sprawdzał „w praniu” schemat z trójką obrońców, oparty na szybkich atakach skrzydłami.

Jeżeli katowiczanie zdecydują się na grę w tym ustawieniu także w najbliższą sobotę, to widzewiaków czeka ciekawa przeprawa, bowiem w dotychczasowych sparingach mierzyła się tylko z zespołami grającymi 4-5-1 lub 4-4-2. Najwięcej pracy ekipa Włodzimierza Tylaka miałaby wówczas na bokach, którymi głównie atakowałby GKS. Sporego zagrożenia będą musieli wtedy spodziewać się pary: Kozłowski – Wrzesiński oraz Czapliński (lub wracający z testów Stępiński) – Rybicki.

GKS Katowice – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
28′ Januszkiewicz, 43′ Goncerz

Skład GKS:
Bucek – Jurkowski, Kamiński, Pielorz – Pietrzak (70′ Sobotka), Duda (60. Wołkowicz), Bodziony (46′ Cholerzyński), Ceglarz (70′ Wieczorek), Januszkiewicz (60′ Czerwiński) – Kujawa (83′ Bętkowski), Goncerz (46′ Pitry)

Foto: facebook.com