GKS Ksawerów – Widzew II Łódź 3:0 (2:0)

22 maja 2019, 19:44 | Autor:

Kolejną porażkę zanotowali dziś piłkarze rezerw Widzewa. W rozegranym w Woli Zaradzyńskiej spotkaniu, podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego ulegli GKS Ksawerów 0:3 i stracili szanse na zajęcie pierwszego miejsca w lidze.

Szkoleniowiec łodzian miał do dyspozycji dwóch graczy trenujących z pierwszą drużyną: Grzegorza Gibkiego i Jakuba Kmitę. Obaj rozpoczęli jednak na ławce, a w wyjściowej jedenastce znaleźli się piłkarze, którzy pokazali się z dobrej strony w drugiej połowie ostatniego starcia z Włókniarzem Pabianice

Niestety, już w pierwszej groźniejszej akcji na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu piłkę zbyt lekko wypiąstkował Jakub Mikołajczak i dopadł do niej Tomasz Ostalczyk, który nie miał żadnego problemu ze zdobyciem gola. Choć widzewiacy przeważali, przed upływem kwadransa drugiego gola mógł zdobyć GKS. Bardzo groźną sytuację zażegnał jednak odważnym wyjściem bramkarz łodzian.

W 19. minucie goście mogli doprowadzić do wyrównania. Z dystansu uderzył Damian Skrzeczkowski, lecz jego strzał z trudem obronił bramkarz zespołu z Ksawerowa. W odpowiedzi, świetną sytuację zmarnował Artur Jędrzejczyk. Co nie wyszło wtedy, udało się kilka minut później. Bardzo dalekim wykopem popisał się Damian Rzeźniczak, futbolówka trafiła do Damiana Kozłewskiego, który przepchnął Marcela Sieronia i podwyższył na 2:0.

Końcówka pierwszej połowy należała do młodych widzewiaków. Niestety, pomimo sporej przewagi, nie byli oni w stanie tworzyć składnych akcji. Tuż przed ostatnim gwizdkiem cios mógł za to zadać GKS, jednak strzał głową Bartłomieja Grali powędrował minimalnie obok słupka. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 2:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W 53. minucie bardzo dobry kontratak przeprowadzili piłkarze z Ksawerowa, a na gola zamienił go Piotr Grzejdziak. Podłamało to piłkarzy Widzewa, którzy jednak wciąż starali się konstruować kolejne akcje. Jedną z nich na bramkę powinien zamienić Jakub Jasiński, ale w stuprocentowej sytuacji nie trafił w futbolówkę.

W ostatnich fragmentach meczu obraz gry nie zmienił się. Widzewiacy starali się, ale niewiele z tego nie wynikało. W 88. minucie, po prostopadłym podaniu Kamila Piskorskiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Telestak, lecz przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym tego dnia Rzeźniczakiem.

Ostatecznie, spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem GKS 3:0, a porażka piłkarzy Widzewsprawiła, że stracili oni szansę na zajęcie pierwszego miejsca w lidze okręgowej. Zespół trenera Grzeszczakowskiego swój kolejny mecz rozegra już w niedzielę, gdy na Łodziance podejmie Start Brzeziny. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 11:00.

5′ Ostalczyk, 28′ Kozłewski, 53′ Grzejdziak