Hanousek najdłużej, Kun najczęściej. Na kogo stawiali trenerzy Widzewa?

23 grudnia 2023, 20:50 | Autor:

Dwudziestu pięciu piłkarzy wystąpiło w rundzie jesiennej w barwach Widzewa w ligowej rywalizacji. Tylko jeden z nich miał okazję zagrać we wszystkich spotkaniach, ale tym razem nie ma nikogo z kompletem minut!

Pierwsze siedem kolejek czerwono-biało-czerwoni spędzili z Januszem Niedźwiedziem, na następne dwanaście zastąpił go Daniel Myśliwiec. Po zmianie trenera niektórzy zawodnicy zyskali większy kredyt zaufania, a inni grali mniej. Było jednak szerokie grono piłkarzy, z których korzystali obaj szkoleniowcy, choć tylko jeden pojawiał się na boisku w każdej walce o punkty. Wyjątkiem tym jest Dominik Kun, który dwunastokrotnie wybiegał w podstawowej jedenastce, a cztery razy wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Po jednym meczu opuścili Marek Hanousek, Fabio Nunes, Henrich Ravas i Jordi Sanchez, a po dwa Andrejs Ciganiks i Imad Rondić.

Fakt, że Kun nie opuścił ani jednego ligowego starcia, nie oznacza, że był eksploatowany w najwyższym stopniu. O tym świadczy liczba minut, spędzonych przez widzewiaków na murawie. To zestawienie otwiera Ravas, który nieznacznie wyprzedził Hanouska. Słowacki bramkarz zaliczał oczywiście za każdym razem pełny występ, Czech był dwa razy zmieniany przed końcowym gwizdkiem. Na minutowym podium znajduje się jeszcze Sanchez, który w dziewięciu meczach zagrał w pełnym wymiarze.

W kadrze RTS było trzech zawodników, którzy ani razu nie pojawili się na ligowym boisku. To bramkarz Jakub Szymański, który bronił tylko dwa razy w Pucharze Polski, a także obrońca Hubert Lenart i pomocnik Kamil Cybulski. Jednorazowo kibice zobaczyli w akcji Jana Krzywańskiego i Pawła Kwiatkowskiego, a czterokrotnie Filipa Przybułka.

W całej Ekstraklasie jest czterdziestu piłkarzy, którzy zaliczyli komplet występów w swoich zespołach, najwięcej w Stali Mielec (siedmiu), a najmniej w Puszczy Niepołomice, Rakowie Częstochowa i Warcie Poznań (po zero). Grono tych, którzy wystąpili w nich od pierwszej do ostatniej minuty liczy już dużo mniej nazwisk – dziesięciu. To: Virgil Ghita i Sebastian Madejski z Cracovii, Daniel Bielica i Rafał Janicki z Górnika Zabrze, Zlatan Alomerović z Jagiellonii Białystok, Dominick Zator z Korony Kielce, Dawid Abramowicz z Radomiaka Radom, Mateusz Kochalski i Mateusz Matras ze Stali oraz Aleks Petkow ze Śląska Wrocław.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Steve80
6 miesięcy temu

Może nie na temat – Wichniarek wyp..alaj z Widzewa

ryszard.z
6 miesięcy temu

Zdrowych, pomyślnych Świąt Bożego Narodzenia!!

GGGG
6 miesięcy temu

Tutaj juz nie ma na kogo stawiac, tu trzeba dzwonic.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x