J. Niedźwiedź: „Nie martwię się o formę fizyczną moich zawodników”

9 stycznia 2023, 13:15 | Autor:

Wczesnym poniedziałkowym popołudniem miało miejsce spotkanie Janusza Niedźwiedzia z mediami, poświęcone zbliżającemu się zgrupowaniu drużyny Widzewa w Turcji. Co mówił na nim szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych?

O dotychczasowych przygotowaniach

„Wszytko przebiega zgodnie z planem. Nie mieliśmy żadnych problemów z przeprowadzaniem treningów, a wiemy, że różnie bywa z pogodą. Zeszły tydzień zakończyliśmy grą wewnętrzną w wymiarze czasowym 2 x 35 minut. Obciążenia były naprawdę duże, co zawodnicy odczuli, ale był to okres, w którym chcieliśmy dać drużynie bodziec do ciężkiej pracy. W środę z samego rana ruszamy na zgrupowanie do Turcji.”

O planach treningowych w Turcji

„Pierwsze dni po przylocie będą bardziej intensywne, planujemy dwa treningi dziennie oraz wizyty na siłowni. W pierwszych dwóch spotkaniach będziemy chcieli dać wszystkim zawodnikom szansę do pokazania swoich umiejętności oraz wywalczenia sobie miejsca w składzie na ligowy mecz z Pogonią Szczecin. Im bliżej końca zgrupowania, tym obciążeń będzie mniej, ponieważ chcemy optymalnie przygotować się do starcia ligowego z Pogonią. Dwa pierwsze mecze będą transmitowane na naszym kanale, by mogli zobaczyć je nasi kibice.”

O obawach o pogodę

„Ciężko przewidzieć pogodę na kilka dni do przodu. Prognozy nie są optymistyczne, ale mam nadzieję, że są mylne. Liczymy na to, że uda się przeprowadzić każdą jednostkę treningową w dobrych warunkach, bo po to tam jedziemy.”

O formie na wiosnę

„Po meczu z Koroną Kielce piłkarze dostali dwa tygodnie luzu, by zapomnieć o piłce. Później mieliśmy dwutygodniowy okres, w którym prowadziliśmy zespół spokojnie, a dalej trenowali ciężko pięć razy dziennie. Miniony tydzień także był mocny, więc można powiedzieć, że od pięciu tygodni jesteśmy w solidnym treningu, dlatego nie martwię się o formę fizyczną moich zawodników. Motoryka wygląda dobrze, bo pracujemy nad tym sumiennie. Czeka nas jeszcze dziesięć dni mocniejszej pracy, a potem będziemy dopracowywać szczegóły w kontekście meczu z Pogonią Szczecin.”

O sparingu ze Skrą w lutym

„Na dziś mamy potwierdzone dwa terminy meczów ligowych, z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok. Po tym drugim chcemy rozegrać mecz kontrolny, bez względu na to, kiedy będziemy mierzyć się później z Lechią Gdańsk w trzecim spotkaniu rundy wiosennej. Będzie przestrzeń do tego, by ci co zagrali mniej oraz zawodnicy z akademii, mogli zmierzyć się z dobrym, I-ligowym rywalem. Dzięki temu będą mogli zaliczyć swoje minuty, pokazać się i zachować rytm meczowy.”

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Would love your thoughts, please comment.x